SPIN

Nowe autobusy w MPK

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 grudnia 2019, 14:24 Siedlce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma dla siedlczan noworoczny prezent. 2 stycznia nastąpi oficjalne przekazanie 5 nowych autobusów.

Pojazdy zostały dostarczone do spółki 20 grudnia i obecnie kończą się prace nad przystosowaniem ich do warunków przewoźnika: przechodzą procedurę programowania, wgrywania rozkładów jazdy i taryf biletowych.

Są to niskopodłogowe pojazdy o długości 10,5 m, posiadają kasowniki na bilety papierowe i karty magnetyczne w jednym. Wyposażone są w m.in. systemy monitoringu, zapowiedzi głosowych, tablice informacyjne, ładowarki smartfonów poprzez gniazdo USB. Dodatkowym akcentem jest wyposażenie pojazdów w system klimatyzacji całopojazdowej.

Koszt zakupu autobusów to ponad 5 milionów złotych, ponad połowa tej kwoty to dochód własny Przedsiębiorstwa, resztę stanowi kredyt z Funduszu Ochrony Środowiska.

Nowe pojazdy wyjadą na siedleckie ulice 3 stycznia.

fot. archiwum

10 komentarzy

 1. media kłamią!!!!!!!!!!!!!!!! dodano 2 lata temu

  Zdjęcie. To nie jest nowy autobus, więc nie oszukujcie mieszkańców.
  Nowe autobusy to nr. 104-108.

  • Aneta Borkowska dodano 2 lata temu

   Drogi czytelniku, a wystarczyło doczytać tekst do końca gdzie jest wyraźnie zaznaczone, że zdjęcie jest archiwalne.

 2. . dodano 2 lata temu

  Wobec powyższego jakiej marki będą to autobusy??? Przegubowe nie będą już zakupywane?

 3. Lesio dodano 2 lata temu

  Pani Aneto ,jak by Pani sumiennie wykonywała swoje obowiązki dziennikarskie ,to nie dała by Pani zdjęcia autokaru konkurencji.Wystarczyło by ruszyć swoją szanowną i podjechać do MPK I zrobić zdjęcia.+

 4. Karol dodano 2 lata temu

  Zgadzam się z Lesiem Pani redaktor pewnie usłyszała jakąś plotke na mieście nie sprawdzając u źródła i postanowiła coś napisać, jakie media tacy dziennikarze. Nie pozdrawiam

 5. Lesio dodano 2 lata temu

  Z tym poziomem dziennikarstwa to chyba jeszcze nie jest tak żle,skoro są zamieszczane nasze krytyczne komentarze.Znam portale,które nie wrzucają ich krytykujące.Pozdrawiam.

 6. :) dodano 2 lata temu

  Ludzie zdjęcia poglądowe są w wielu mediach. Po za tym to nie jest informacja z oddania autobusów. A jakby była o tym, że MPK dopiero je kupi to byście wymagali aby ktoś jechał do producenta i robił zdjęcia. Naprawdę jest o co się czepiać.

  Ja uważam, że gorsze jest to, że te autobusy są takie małe, bo w godzinach szczytu i w roku szkolnym 3 czy 4 to się jedzie tak ściśniętym, że oddychać trudno. W wakacje ok, ale jednak MPK powinno kupić kilka większych.

 7. Lesio dodano 2 lata temu

  O tych większych autobusach też jestem za.Rzadko z nich korzystam ,ale raz mi się zdarzyło jechać przed 8 to makabra.Kobieta z wózkiem nie wsiadła bo nie było miejsca.Ale prezesi nie jeżdżą i im to wisi.Dla nich sztuka się liczy.Za te pieniądze kupili by tylko dwa przegubowce a nie pięć. Pięć brzmi lepiej niż dwa ,prawda.

 8. Były Siedlczanin dodano 2 lata temu

  Nie mieszkam już w Siedlcach, ale często o nich rozmawiam z mieszkańcami.Ostatnio usłyszałem kilka niezależnych od siebie opinii, wspólnie brzmiały mniej więcej tak: SPIN jest stronniczy, nieobiektywny a przede wszystkim tak amatorski, że poraża i zniechęca do siebie. Szczególnie szkaluje Pogoń, piszą tylko negatywnie. Szkoda tym bardziej, że z perspektywy wielu kilometrów myślałem, że "jestem na bieżąco" z informacjami z rodzinnego miasta. Ten artykuł to potwierdza, można było napisać, że Solaris "wchodzi" do Siedlec, wrzucić fotkę z oferty producenta, a wyszła amatorszczyzna. Szkoda, nie pozdrawiam autorów SPIN-u.

 9. Mati Tlamtlati dodano 2 lata temu

  Popieram @Były Siedlczanin.
  Kunszt dziennikarstwa polega na tym aby przekazać informacje w przystępny i wyczerpujący temat sposób, lecz siedleckie portale społecznościowe tego nie potrafią. W ŻADNYM, w którym czytałem artykuł o nowych autobusach nie było wzmianki jaka marka zagości na siedleckich ulicach w pięciu nowych autobusach. Gdyby KAŻDY z dziennikarzy cofnął się o kilka miesięcy i pogrzebał w Internecie wiedziałby, że chodzi o Solarisa. Po tym można byłoby zamieścić przykładowe zdjęcie modelu, ale po co … Najlepiej "odbębnić" robotę tak samo jak konkurencja, a może i wzorować się na niej.
  Wszystkiego dobrego w nowym roku !

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?