SPIN

Za co w tym roku zapłacimy więcej

Aneta Borkowska czwartek, 2 stycznia 2020, 08:29 Siedlce

Ten rok będzie w Siedlcach rokiem podwyżek. Mieszkańcy zapłacą więcej za bilet dobowy, żłobek, śmieci, czy czynsz w STBSie.

Bilet dobowy zamiast 6 złotych od wczoraj kosztuje 7,60 jeśli kupimy go w kiosku. Jeśli u kierowcy zapłacimy 8 złotych i 20 groszy.

Z nowym rokiem maksymalnie o 52 złote wzrasta również opłata za miejski żłobek. Radni podnieśli o 22 złote opłatę stałą, a także opłatę za wyżywienie.

Podrożeją także opłaty za odbiór śmieci. Zamiast dotychczasowych 12,5 za odpady segregowane będzie 17 złotych od osoby, z kolei jeśli nie będzie zbiórki to odbiór odpadów zmieszanych wyniesie zamiast dotychczasowych 25 złotych 34.

Część mieszkańców także dotknie podwyżka za czynsz, a chodzi o najemców lokali Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Od lutego będzie to średnio ponad 100 złotych więcej na mieszkaniu.

Przypomnijmy, że do tych podwyżek dojdzie też podwyżka cen prądu, papierosów i alkoholu. Eksperci przewidują wzrost cen żywności.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?