SPIN

Benefis o. Leona Knabita

Aneta Borkowska środa, 8 stycznia 2020, 10:32 Społeczeństwo

Jutro (9 stycznia) w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach odbędzie się, w ramach Święta Patronów Szkoły, benefis o. Leona Knabita OSB z racji jego 90-tych urodzin.

O. Leon jest postacią ogólnie znaną, a w przypadku naszego miasta również jego honorowym obywatelem. Nasz Benefisant rozpoczynał swoją naukę w Podlaskim Liceum Biskupim Świętej Rodziny w Siedlcach w ramach tajnych kompletów, a po 1944 roku przeszedł do Liceum im. B. Prusa, gdzie zdawał maturę. Po święceniach kapłańskich przez dwa lata pełnił posługę w Podlaskim Liceum Biskupim jako ojciec duchowny, a następnie wstąpił do zakonu benedyktynów w Tyńcu. Z tego powodu nasze liceum może cieszyć się wielką uroczystością swojego wychowanka i wychowawcy.

Program uroczystości:
godz. 8.15 – msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy w katedrze siedleckiej
godz. 9.15 – część oficjalna uroczystości
godz. 9.45 – benefis o. Leona Knabita OSB

ks. Jacek Wł. Świątek, dyrektor I KLO w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?