SPIN

Zarzuty dla trenera i lekarza

Aneta Borkowska wtorek, 14 stycznia 2020, 10:49 Siedlce

Lekarz i były trener siedleckiej Pogoni z zarzutami Polskiej Agencji Antydopingowej. Ciąg dalszy afery w siedleckim klubie.

– Rola tych osób została wskazana przez samych zawodników – mówi dyrektor POLADY Michał Rynkowski. – Zakładam, że na początku lutego będziemy mieli kolejne rozprawy dotyczące ich bezpośredniego udziału w decydowaniu o podawaniu niedozwolonej metody – dodaje.

Przypomnijmy, że chodzi o stosowanie kroplówek w niedozwolonej objętości. Informacja o zarzutach została wysłana, POLADA czeka teraz na informacje zwrotną od tych osób.

– Zgodnie z przepisami grozi im kara 4 lat dyskwalifikacji, czyli zakaz wykonywania zawodu w sporcie. Jeżeli chodzi o trenera sprawa jest oczywista, a jeśli chodzi o lekarza to nie mógłby współpracować ze sportowcami – tłumaczy dyrektor.

Przypomnijmy, wcześniej decyzją POLADY na pół roku zawieszono 7 zawodników drużyny. W najbliższych dniach piłkarze powinni dostać uzasadnienie panelu dyscyplinarnego. Będą mogli odwołać się od niego do drugiej instancji.

Siedlecka Pogoń w ostatnich dniach wydała oświadczenie, w którym informuje, że nie będzie komentować tej sprawy.

W zawiązku z pojawiającymi się w mediach informacjami Zarząd MKP Pogoń Siedlce oświadcza, że nie wydawał żadnej zgody na jakąkolwiek formę wspomagania piłkarzy I drużyny.

Jednocześnie oświadczamy, że do czasu zakończenia wszelkich postępowań w tej sprawie nie będziemy jej komentować i się do niej odnosić. Nadmieniamy, że powyższą informację przekazaliśmy do zainteresowanych mediów.

fot. archiwum redakcji

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?