SPIN

Koncert kolęd „Szukajmy Stajenki”

Aneta Borkowska środa, 15 stycznia 2020, 08:53 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 29 stycznia (środa) o godz. 19. do Sali Białej na koncert kolęd Jacka Kaczmarskiego „Szukajmy Stajenki”.

Podczas koncertu usłyszymy szesnaście kolęd i pastorałek, których teksty napisał Jacek Kaczmarski, zaś melodie skomponował Zbigniew Łapiński. Utwory składające się na program wykorzystują różne konwencje i stylistyki zarówno w warstwie tekstowej, jak muzycznej.

Wykorzystanie motywów polskich, ukraińskich, żydowskich, węgierskich czy arabskich sprawia, że kompozycje w ,,Szukamy Stajenki” zawierają dodatkowe, ukryte sensy oraz mimo upływu lat nie tracą swojej aktualności.

Wykonawcami koncertu są laureaci nagrody ministra kultury – Zuza Wiśniewska i Jakub Zuckerman. Solowa działalność artystyczna przyniosła im pierwsze nagrody największych polskich festiwali piosenki artystycznej i autorskiej, m.in Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego ,,Nadzieja”, Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego ,,Pamiątki”, Festiwalu Metamorfozy Sentymentalne, Festiwalu Szlakiem Bardów, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych i wielu innych.

Na fortepianie akompaniuje im Kuba Mędrzycki, znany ze współpracy m.in z Margitą Ślizowską, Elżbietą Wojnowską, Krystyną Świątecką, Andrzejem Krzywym i Krzysztofem Cugowskim. Odpowiedzialny m.in. za oprawę muzyczną i akompaniament do spektaklu ,,Pastorałki nasze codzienne” w reż. Janusza Kukuły emitowane w Teatrze Polskiego Radia, przez wiele lat współpracował także z teatrem Uniwersytetu Warszawskiego oraz z teatrem Hybrydy.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK: przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem, przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.