SPIN

Oczami Kobiet: „Proxima”

Aneta Borkowska czwartek, 16 stycznia 2020, 10:44 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 29 stycznia o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Proxima”.

Sara jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Reżyseria: Alice Winocour / Scenariusz: Alice Winocour / Gatunek: akcja, dramat / Kraj produkcji: Francja / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 107 minut / Obsada: Eva Green, Zélie Boulant, Matt Dillon, Aleksey Fateev, Lars Eidinger, Sandra Hüller, Trond-Erik Vassal

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.