SPIN

Dzień Babci i Dziadka w „Dziewiątce”

Aneta Borkowska sobota, 25 stycznia 2020, 09:43 Społeczeństwo

Jak co roku o tej porze dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 9 w Siedlcach, kochane wnuczęta, gościły Babcie i Dziadków z okazji Ich święta. Spotkania z Dziadkami odbyły się 21, 22 i 22 stycznia.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały piękne programy artystyczne, przedstawienia dedykowane specjalnie dla niecodzienych gości. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Święto Babci i Dziadka to dla wnuków niezła gratka, już od dawna się szykowały Dziadkom prezent podarowały.

Z okazji święta Babci i Dziadka tyle się w przedszkolu dzieje, bo wnuczki oraz wnuki to niezwykli czarodzieje. W pięknie przystrojonej sali dzieci życzenia składają, wszystkim babciom, wszystkim dziadkom: zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Wiersze recytują, tańczą, piosenki śpiewają. Pokazują w ten sposób, jak bardzo Dziadków kochają. Zima biała śpiewa, śnieżek czasem pięknie prószy, a Babcie i Dziadkowie nadstawiają swoje uszy.

Miłe słowa, dziecięcy wdzięk i zaangażowanie znalazły u Babć i Dziadków duże uznanie. Nieskrywana duma i czasem łza wzruszenia ukradkiem otarta, nieodmiennie gościła w ich spojrzeniach, a występom towarzyszyły podziękowania – gromkie brawa.

Po części oficjalnej dostojni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tych wyjątkowych dni dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy nadzieję, że te dni dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć i na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

autorzy: Magdalena Pawlik, Małgorzata Kiełczykowska – MP nr 9

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?