SPIN

Artur Mydlak dyrektorem CKiS

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 stycznia 2020, 09:01 Siedlce

Dzisiaj powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Konkurs ogłoszono w grudniu – zgłosiło się do niego aż dziesięć osób, ale kandydatury trzech odrzucono ze względów formalnych.

Przed pozostałą siódemką drugi etap konkursu, czyli rozmowy z komisją konkursową. W tej chwili pełniącym obowiązki dyrektora jest Waldemar Koperkiewicz. W przeszłości placówkę prowadził m.in. Grzegorz Orzełowski, Mariusz Orzełowski i Jan Jaroszyński.

AKTUALIZACJA: Nowym dyrektorem CKiS został Artur Mydlak. Siedlczanom dobrze jest znamy, gdyż był zastępcą dyrektora MOKu. Był też dyrektorem Łukowskiego Ośrodka Kultury.

9 komentarzy

 1. klasyk dodano 1 rok temu

  Łuków przejmuje Siedlce 🙁

 2. Andrzej 2 dodano 1 rok temu

  Jak wymieniacie kto prowadził między innymi placówkę, to warto jeszcze wspomnieć Andrzeja Meżeryckiego.

 3. Andrzej 3 dodano 1 rok temu

  U kogo Ty szukasz profesjonalizmu Andrzeju 🙂

 4. #Andrzej 2 dodano 1 rok temu

  Widać Meżer był z innej opcji. A to był JEDYNY dyrektor, którego wato tu wymienić. Pan Andrzej zrobił (i robiłby dalej jakby żyŁ) zdecydowanie najwięcej dla CKiS. On żył tą pracą i nawet zaniedbywał swoje osobiste sprawy, Dla niego praca to była pasja i powołanie w odróżnieniu od panów Orzełowskich, dla których tyko kasa się liczy. Panowie Mariusz i Grzegorz byli już we wszystkich możliwych formacjach politycznych: PO, STS, Siedlce 2000, nawet do PSL poszli. Wszystko aby do władzy. Dopiero w PiSie osiągnęli to na czym im zależało.

  Taka jest prawda. Jedyną osobą godną wymienienia w tym artykule JEST PAN ANDRZEJ MEŻERYCKI!!!

 5. MIRA dodano 1 rok temu

  AMEN

 6. do # Andrzej dodano 1 rok temu

  Kłamstwa opowiadasz. Szkoda, że przy i kosztem pamięci Andrzeja Meżeryckiego – również świetnego, legendarnego wręcz dyrektora CKiS próbujesz oczerniać i opowiadać kłamstwa na temat Pana Grzegorza i Pana Mariusza. Pan Andrzej właśnie Panu Grzegorzowi dał swoje "błogosławieństwo" na wybudowanie Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Ta scena nie wyglądała by tak jak teraz gdyby nie Pan Grzegorz. Byłaby malutka jak w MOK-u i bez zaplecza jak w gminnych ośrodkach kultury. To Pan Grzegorz O. nadał kształt pod projekt aby scena odpowiadała standardom europejskim. Pan Grzegorz odwiedzał do końca Pana Andrzeja w szpitalu i Ś.P. Andrzej powierzał Panu Grzegorzowi najtrudniejsze zadania i kontynuację misji swojego życia będąc już bardzo chorym. Pan Mariusz O. zaś stworzył artystyczne zjawiska na skalę ogólnopolską takie jak np. "Festiwal Sztuka plus Komercja". Za obecnego dyrektora, Pana W.K. nie powstało w CKiS nic wartościowego na skale ogólnopolską co miało by wartość jako produkt miejscowy, siedlecka produkcja, pomysł artystyczny. Cały artystyczny kręgosłup, imprezy, cykle artystyczne konkursy są stworzone za poprzednich dyrektorów. Teraz CKiS zamieniło się w scenę impresaryjną dla obcych agentów teatralnych którzy zastępują w pracy pracowników CKiS i najwięcej zarabiają. W jakim celu zabiera się zakresy działań pracownikom CKiS czyli Siedlczanom i komu, czemu to służy ? Żeby wykazać, że są niepotrzebni w swoim mieście? Czyli do zwolnienia grupowego ? To jest polityka Pana W.K. ? ?

  • hmmmm dodano 1 rok temu

   "artystyczne zjawiska na skalę ogólnopolską takie jak np. "Festiwal Sztuka plus Komercja"." WOW! Rzeczywiście zjawiska pojawiają się na scenie i są to przeważnie zjawiskowo piękni i znani celebryci, którzy ze sztuką wielkiego formatu niewiele mają wspólnego.

 7. Każdy lepszy niż koperkiewicz dodano 1 rok temu

  każdy będzie lepszy niż W, K. bo będzie może w CKiS fizycznie przynajmniej w godzinach urzędowania

 8. Ja. dodano 1 rok temu

  Można się wzruszyć od tych komentarzy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?