SPIN

Trwa kwalifikacja wojskowa

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 lutego 2020, 09:29 Społeczeństwo

Do końca kwietnia będzie trwała kwalifikacja wojskowa, która obejmie ok. 215 tys. młodych Polaków.

Na komisję muszą stawić się obligatoryjnie 19-latkowie z rocznika 2001. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1996-2000, którzy do tej pory nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwo na kwalifikacji jest obowiązkowe.

Przy powiatowych komisjach pojawią się rekruterzy z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze w oliwkowych beretach opowiedzą o służbie w WOT, opiszą proces rekrutacji i przedstawią jakie profity czekają na tych, którzy zdecydują się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jednocześnie uruchomiono strony internetowe należące do brygad Obrony Terytorialnej. Od teraz, w jednym miejscu (www.wojsko-polskie.pl) można znaleźć informacje bezpośrednio dotyczące brygad OT oraz aktualności z ich działalności. Ponadto na stronie znajdują się zakładki: o nas, jak wstąpić, pozostań sobą, współpraca i kontakt. W powstałym serwisie znaleźć można zarówno informacje podstawowe m.in o dowódcy brygady, batalionach, strukturze i obszarze funkcjonowania brygady, jak i te dotyczące lokalnego charakteru ich funkcjonowania np. działań podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności.

Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?