SPIN

Oni głosowali, prezydent obserwował. Tak było w SP nr 4

redakcja wtorek, 4 lutego 2020, 23:50 Aktualnie, Siedlce

Rada pedagogiczna nie zaopiniowała kandydatury Wojciecha Mamcarza na stanowisko dyrektora „Czwórki”. Nauczyciele zdjęli punkt z porządku obrad.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN, podczas posiedzenia, obecny był prezydent Andrzej Sitnik. Po tym jak rada, w głosowaniu tajnym, zdjęła z porządku obrad punkt o zaopiniowaniu kandydata, od jednej z wicedyrektorek, miał paść wniosek o ponowne wprowadzenie go i głosowanie jawne.

Nauczyciele, mimo że obserwowani przez prezydenta, zagłosowali przeciw.

W rozmowie z nami tłumaczyli, że takie działanie było niezgodne z prawem, ale ze względu na bardzo duże napięcie, nikt nie zareagował.

Zgodnie z art. 73 ust. 1a Prawa oświatowego „Uchwały rady pedagogicznej podejmowane w sprawach związanych z osobami pełniącymi funkcje kierownicze w szkole lub placówce lub w sprawach związanych z opiniowaniem kandydatów na takie stanowiska podejmowane są w głosowaniu tajnym.”

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik zwrócił się do rady pedagogicznej szkoły o zaopiniowanie Wojciecha Mamcarza po tym, jak drugi konkurs na stanowisko dyrektora nie przyniósł rozstrzygnięcia. Taki sam wynik uzyskali Przemysław Anusiewicz i Wojciech Mamcarz.

Od wielu miesięcy p.o. dyrektora „Czwórki” jest wcześniejsza wicedyrektorka Anna Pluta.

34 komentarze

 1. WWL dodano 2 lata temu

  To jest jawny mobbing Brawo nauczyciele że nie przestraszyli się Sitnika.

  • marta dodano 2 lata temu

   dokładnie to samo pomyślałam. Jeszce do niedawna bardziej "kibicowałam" sitnikowi. Teraz jestem całą sobą za nauczycielami

  • jola dodano 2 lata temu

   Super.

 2. Ws dodano 2 lata temu

  Brawo nauczyciele, jesteście Wielcy!!!!

 3. tragedia dodano 2 lata temu

  niedługo prezydent wejdzie nauczycielom do mieszkań. wstyd. trzymajcie się drodzy.

 4. wstyd dodano 2 lata temu

  Ta sprawa to w ogóel już wstyd dla wszystkich. Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci. I nauczyciele i prezydent i radni, którzy podczas komisji też pokazali że do dojrzałości im jeszcze daleko. Ludzie ile macie lat? Naprawdę wsytd mi. Tylko przepychanki, próba wpicia szpili, nikt już nie potrafi wypowiedzieć się na temat konkretnie i mądrze. Tak samo jak z dyskusją o WOŚP na komisji. Ręce opadają.

 5. koszmar dodano 2 lata temu

  Sprawa jest prosta – nikomu nie zależy na zażegnaniu konfliktu. Prezydent dodatkowo podsyca nieprzyjemną atmosferę.
  Jeden i drugi kandydat moim zdaniem nie mają/mieli honoru.
  Sprawę można rozwiązać szybko – przeprosić się nawzajem (to nie oznacza przegranej) i zrobić to, co proponowała prezes Szmeja.
  Wybrać innego kandydata – który będzie pasował wszystkim.
  Niestety dostrzegam tam głównie wielkie ego małych mężczyzn.
  Nauczycielom współczuję. Nawet nie chcę myśleć co czuli jak im prezydent na ręce patrzył.

  • kinga dodano 2 lata temu

   jakim "wszystkim"
   a co robole mają do wyboru im dyrektor?

 6. Dumna dodano 2 lata temu

  Jestem bardzo dumna z postawy nauczycieli SP4. Próba zastraszenia rady pedagogicznej jawnym głosowaniem nie powiodła się. Brawo tak trzymajcie. Trzymam kciuki.

 7. Brawo! dodano 2 lata temu

  za odwagę i prawdę!

 8. brawo!!!!!!!!!!!!! dodano 2 lata temu

  Brawo nauczyciele. Ani jednego kroku do tyłu.

 9. ???? dodano 2 lata temu

  SZOK CO ONI WSZYSCY ROBIĄ ZE SZKOŁĄ, KTÓRA JESZCZE 3 LATA TEMU FUNKCJONOWAŁA BEZ PROBLEMU I BEZ ROZGŁOSU.
  A TERAZ CYRK NA KÓŁKACH: PROTESTY POD URZĘDEM, TRANSPARENTY NA SESJACH, ŻENUJĄCE WYPOWIEDZI RADNYCH KTÓRYCH DZIECI CHODZĄ DO 4 , KŁÓTNIE O BLOKI CO ICH NIE MA (RADZE OBEJRZEĆ KOMISJE OŚWIATY).
  BIEDNA SZKOŁA

  • Kajakrzysztof dodano 2 lata temu

   Dlaczego cyrk. Przez wiele lat SP4 się rozwijała z korzyścią dla całej społeczności szkolnej. Wraz z prezydentem wdarła się do szkoły polityka. Brudna polityka przez którą na stanowisku dyrektora ma stanąć człowiek z wątpliwymi kompetencjami. Jego największą zaletą są znajomości z Bezpartyjnymi. Przypominam że w pierwszym konkursie odpalono dyrektora z oceną wyróżniającą się, ciesząca się zaufaniem rodziców, uczniów i nauczycieli. Czy można się dziwić nauczycielom że nie godzą się na takie polityczne szopki. Najlepiej żyć wsrod ludzi bez kręgosłupów moralnych i chwiejnych jak flaga na wietrze. Dziś wiatr wieje z bezpartyjnych. Jutro może wiać z innej strony.

 10. VULPIX dodano 2 lata temu

  To jest mobbing. Dobrze, że nauczyciele nie dali się zastraszyć obecnością Sitnika.

 11. Super dodano 2 lata temu

  Tak trzymać do końca!!!

 12. Brawo Brawo dodano 2 lata temu

  Brawo kochani za odwagę. Inni nauczyciele patrzą i widzą … Nie dajcie się.

 13. Olo dodano 2 lata temu

  Brawo nie dajcie się Sitnik wczoraj wyszedł z rady purpurowy… teraz F lata i wrzeszczy … chyba nie wie jakie konsekwencje są za mobbing

  • serio? dodano 2 lata temu

   To musiał się wkurzyć!!!! no ale glosowanie jawne w takiej sytuacji> Czyj to pomysł?

   • Olo dodano 2 lata temu

    Vice , zebrania były dziesiątki rodziców stało na korytarzu i obserwowalo sytuacje

 14. zbigniew dodano 2 lata temu

  … wygląda na to, że Prezydent przekroczył Rubikon, w efekcie może usłyszeć cytat z Wyspiańskiego….

 15. kochani musicie być silni dodano 2 lata temu

  Nic więcej dodawać nie trzeba Czy to prawda że osobą która wniosła o głosowanie jawne wbrew zapisom PRAWA była kandydatka Bezpartyjnych Siedlec na radną?

  • wwl dodano 2 lata temu

   Tak to prawda

   • kochani musicie być silni dodano 2 lata temu

    Coś niesamowitego się dzieje Niedobrego Trzymajcie się

 16. Marek dodano 2 lata temu

  Jawne głosowanie, cóż za odwagą a przy tym ślepa desperacja. Bużycie Panie tak trudno zdobyty autorytet . Koleżanki, przyjaźnie w imię czego tracicie to wszystko. CO WAM OBIECAŁ NASZ PAN PREZYDENT.

 17. To było straszne dodano 2 lata temu

  To było straszne

 18. obserwator dodano 2 lata temu

  Sama obecność Prezydenta jest formą wywierania nacisku. Jeżeli najbardziej udzielającymi się osobami przy "niewybraniu" Anusiewicza są zarówno rodzice dzieci które kończą w tym roku szkołę ( trudno tu podejrzewać działanie dla dobra szkoły – przewodnicząca rady rodziców), jak i osoby takie jak Pani vice na literę EF, której głęboko nieobiektywne i interesowne, toksyczne zachowanie zachowanie wobec współpracowników – to szkoła i dzieci stają się tak na prawdę zakładnikami jakichś durnych przepychanek. W związku z tym dochodzi to wewnętrznych przepychanek na których tracą przede wszystkim dzieci. Np. zabronienie nauczycielowi korzystania z sali gimnastycznej w celu realizowania programu. Cały rok było wszystko ok, z dnia na dzień przestało być ok bez żadnego wyjaśnienia. Jeżeli w taki sposób zachowują się pedagogowie, którzy – prawdopodobnie – z powołania wybrali taki a nie inny zawód – to czego można się spodziewać w stosunku do dzieci? Jaki oni dają przykład potomnym? Jest to kpina i brak szacunku do ludzi którzy pracują na tą szkołę – bo jak wszyscy wiemy jest to szkoła państwowa utrzymywana z naszych do cholery podatków. A na tą chwilę sprawia ona wrażenie tonącego okrętu, który na siłę się obciąża kamieniami aby szybciej zatonął.

 19. jola dodano 2 lata temu

  Już raz Sitnik nie otrzymał votum zaufania od Rady Miasta. Jeśli się to powtórzy w tym roku, to gwarantowane referendum i bye – bye Sitnik.A wraz z nim jego nominaci.

 20. Rodzic trojga dodano 2 lata temu

  Proszę pamiętajcie, dlaczego to wszystko – powód to najlepszy w historii tej szkoły dyrektor, dyrektor Anusiewicz. Z niewiadomych a może wiadomych przyczyn Prezydent miasta postanowił go usunąć.
  Prezydent przy pomocy swoich " przybocznych " rujnując im kariery realizuje własny plan.
  Cała sytuacja mogła by zostać przerwana prostym ruchem wyboru przez prezydenta najlepszego kandydata na dyrektora . Najlepszego zdaniem ogromnej większości .

 21. Jola dodano 2 lata temu

  Brawo nauczyciele…..jesteście wspaniali……….

 22. YMCA dodano 2 lata temu

  Coś niesamowitego a i od razu zastanawiającego. Czemu Sitnik tak uparcie dąży do wepchnięcia swojego kandydata na Dyrektora. Czyżby chciał zmian w szkolnictwie siedleckim? Zasłyszane na mieście iż chce połączyć SP 4 i SP2 w jeden zespół. W SP4 Nauczanie I – III a w SPP2 IV – VIII. Oszczędności będą, lecz czy z korzyścią dla dzieci? Watpię i błagam o referendum.

 23. king dodano 2 lata temu

  wywalić wszystkich – od kiedy to ogon m machac psem?

 24. list dodano 2 lata temu

  prezydencie nie odpuszczaj – zabierz im wszystkie dodatki motywacyjne – nie wykonują wszak swojej pracy

 25. olek dodano 2 lata temu

  Co ten Sitnik wyprawia z Siedlcami, jemu już dziękujemy

 26. ptyś dodano 2 lata temu

  Sitnik = referendum. Już niedługo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?