SPIN

Oczami Kobiet: „Poznajmy się jeszcze raz”

Aneta Borkowska czwartek, 6 lutego 2020, 08:29 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 12 lutego o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Poznajmy się jeszcze raz”.

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

Reżyseria: Nicolas Bedos / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Francja / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 110 minut / Obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès, Michaël Cohen

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.