SPIN

Kino przyjazne sensorycznie: „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka”

Aneta Borkowska niedziela, 9 lutego 2020, 14:17 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W sobotę (22 lutego) o godz. 11. kolejne spotkanie w Cyklu Kino Przyjazne Sensorycznie. NoveKino Siedlce wraz z Fundacją Pomoc Autyzm zaprasza na słynną animacje „Śnieżka i fantastyczna siódemka”.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a dźwięk jest nieco przyciszony. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.

Pamiętacie jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz o niej zapomnijcie, bo w tej bajce na początku wygląda nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i okrąglejsza niż zazwyczaj. Jednak, kiedy przypadkowo w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, za ich sprawą dziewczyna zmienia się nie do poznania i przybiera postać klasycznej królewny, jaką dobrze znacie. Wkrótce poznaje zawadiacką bandę siedmiu krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę książę, na którego rzucono podstępny czar. Jeżeli któryś z nich chce odzyskać dawną postać przystojnego młodzieńca, musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Kiedy w życiu siedmiu krasnoludków pojawia się pełna uroku Śnieżka w czerwonych pantofelkach, każdy zaczyna zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak czyha na nich ogromne niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. Skrywającą swój sekret Śnieżkę i wymyślające coraz to nowe zaloty krasnoludki czeka wielka przygoda.

Reżyseria: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm / Gatunek: animowany, komedia, przygodowy / Kraj produkcji: Korea Południowa / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 92 minuty

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.