SPIN

Spektakl „Przystojniaczek”

Aneta Borkowska wtorek, 11 lutego 2020, 09:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 22 lutego o godz. 16. i 18.30 na spektakl „Przystojniaczek”. Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Dawni kochankowie spotykają się po latach, by podczas jednej nocy podążyć szlakiem marzeń, które nigdy się nie spełniły. Łączy ich historia z przeszłości, dzieli całe dorosłe życie. Maria i Diego nie widzieli się od czasów wspólnego wyjazdu do Aguas Vivas, kiedy oboje stali u progu dorosłości, pełni planów, marzeń i perspektyw na przyszłość. Dziś on jest niespełnionym artystą, pracującym na zlecenie agencji reklamowych, ona planuje ślub z innym. Każde z nich rozumie życie na swój sposób i na swój sposób stara się stawić mu czoła.

Komedia hiszpańskiego dramaturga Carlesa Alberoli w przewrotny i zaskakujący sposób przedstawia relacje dwojga niegdyś bliskich sobie ludzi, ich marzenia, tęsknoty, ukazując w lekki i zabawny sposób złożoność ludzkiej natury. Spieszymy się do dorosłości i nie chcemy dorosnąć, snujemy plany, myśląc, że mamy jeszcze dużo czasu, a gdy pukają do naszych drzwi, skradamy się na palcach, udając, że nikogo nie ma w domu. Zapominamy lub tylko nie chcemy pamiętać, lecz pierwsze zauroczenie pozostaje w nas na zawsze.

Obsada: Maria – Anna Karczmarczyk, Diego – Marcin Korcz / Autor: Carles Alberola / Tytuł oryginalny: Mandíbula afilada / Przekład: Rubi Birden / Reżyseria: Andrzej Nejman / Asystent reżysera: Katarzyna Hendzel / Scenografia: Natalia Kitamikado / Producent: Małgorzata Nejman

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.