SPIN

KINO Z PASJĄ: „Marianne i Leonard: Słowa miłości”

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 lutego 2020, 11:56 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino zaprasza 27 lutego o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. Tym razem będzie można zobaczyć dokument „Marianne i Leonard: Słowa miłości”.

Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda. „Marianne i Leonard: Słowa miłości” to piękna i dramatyczna historia miłości LeonardaCohena i jego muzy Marianne Ihlen. Ich uczucie narodziło się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali się artyści z całego świata. Film pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.

To właśnie na Hydrze w 1968 roku, wówczas 20 letni Nick Broomfielld poznał Marianne Ihlen. Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

Reżyseria: Nick Broomfield / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 102 minuty / Obsada: Nick Broomfield, Judy Collins, Ron Cornelius, Helle Goldman, Aviva Layton, John Lissauer, Don Lowe

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.