SPIN

Koncert Katarzyny Żak

Aneta Borkowska sobota, 22 lutego 2020, 18:02 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 marca o godz 11. i 14. do sali „Podlasie” na koncert Katarzyny Żak dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Katarzyna Żak, wspaniała aktorka i wokalistka, w zupełnie nowy sposób zinterpretowała teksty Agnieszki Osieckiej, tworząc z nich kompozycję 14 utworów zatytułowaną Miłosna Osiecka. Na płycie znalazły się znane i lubiane utwory, jak również dwa całkiem nowe teksty, udostępnione aktorce przez Fundację Okularnicy: Miłości potrzebna jest epika oraz Sprzedam cię. Teksty dotąd nie śpiewane, otrzymały muzyczne brzmienie dzięki muzykom i kompozytorom Witoldowi Cisło i Hadrianowi Tabęckiemu.

Liryczna, romantyczna i nostalgiczna odsłona, jest z jednej strony upamiętnieniem Poetki, z drugiej zaś – osobistą refleksją Katarzyny Żak, która mówi tak o płycie: Wszystkie teksty o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Agnieszka Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. Chyba i ja jestem już w takim momencie życia, kiedy na pewno wiem, że to miłości pragniemy najbardziej.

Towarzyszył jej będzie zespół w składzie: Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Piotr Malicki – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Witold Cisło – gitara basowa i perkusja.

Koncert wyłącznie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.