SPIN

Koszulki siatkarskie dla kobiet – jak połączyć estetykę z funkcjonalnością?

Aneta Borkowska wtorek, 25 lutego 2020, 09:01 Siedlce

Stroje siatkarskie damskie, aby spełniać swoją rolę na boisku muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Każdy sklep siatkarski z profesjonalną odzieżą sportową oferuje zawodniczkom co najmniej kilkadziesiąt propozycji do wyboru. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze strojów siatkarskich damskich?

Koszulki siatkarskie dla kobiet – jak powinny wyglądać?

Koszulki siatkarskie dla drużyny kobiet powinny mieć krótki rękaw i sportowy krój. Przepisowe stroje siatkarskie damskie składają się z dwóch elementów, krótkich, dopasowanych spodenek i koszulki w jednolitych dla całej drużyny barwach. Koszulki siatkarskie powinny mieć na tylnej i przedniej części umieszczony wyraźny numer i opcjonalnie – nazwę klubu/drużyny, nazwisko/pseudonim siatkarki. Koszulki siatkarskie z nadrukiem są obowiązkowym elementem odzieży siatkarskiej. Wszystkie stroje siatkarskie damskie można spersonalizować. Jedną z lepszych metod nadruku dedykowanego do odzieży sportowej jest sublimacja. Koszulki siatkarskie z nadrukiem sublimacyjnym są trwałe – ich nadruk jest wtapiany specjalną techniką we włókna dzianiny. Dzięki temu, naniesiony na koszulki siatkarskie projekt nie pęka i nie odkleja się. To duża zaleta, szczególnie w przypadku strojów siatkarskich damskich z domieszką elastanu. Druk sublimacyjny jest lepszy – a co za tym idzie, nieco droższy. Nie oznacza to jednak, że stroje siatkarskie damskie ze sportową personalizacją muszą kosztować krocie. Producent odzieży sportowej PEHA, przy zamówieniu strojów siatkarskich, lub samych koszulek do siatkówki oferuje dodatkowo bezpłatną usługę sublimacji, co przy kompletowaniu strojów dla całej drużyny generuje spore oszczędności.

Stroje siatkarskie damskie – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Kobiece stroje siatkarskie powinny przepuszczać powietrze i nie doprowadzać do przegrzania organizmu. Podczas meczu, zawodniczki dają z siebie wszystko, a jak wiadomo zwiększone natężenie aktywności fizycznej powoduje pocenie się. Dodając do tego obcisłe, przylegające do sylwetki stroje, może to doprowadzić nie tylko do powstania uczucia dyskomfortu, ale również bolesnych otarć skóry. Przy wyborze kompletów do siatkówki należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału, z których zostały wykonane. Najlepszym z nich jest przewiewny poliester, który jest materiałem lekkim, miłym w dotyku i szybkoschnącym. Siatkarkom, które preferują stroje siatkarskie bardziej elastyczne – poleca się wybór kompletów poliestrowych z dodatkiem elastanu. W siatkówce często widuje się na zawodnikach i zawodniczkach dopasowane komplety meczowe. Elastyczne ubrania, poprawiają wydajność i pomagają maksymalizować ruchomość kończyn. Odzież sportowa jest zatem tym, co w pewnym stopniu związane jest z wydajnością zawodników.

Estetyczne, spójne kolorystycznie i nowoczesne stroje do siatkówki zapewniają zawodniczkom nie tylko wysoki komfort podczas gry, ale również profesjonalny wygląd na boisku.

reklama PH SPORT

Możliwość komentowania jest wyłączona.