SPIN

Siedlecki Chór Złotego Wieku w gronie najlepszych

Aneta Borkowska środa, 26 lutego 2020, 06:49 Społeczeństwo

23 lutego w Domu Kultury „Zacisze” na warszawskim Targówku odbył się XVII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, którego laureatem w kategorii chóry został Siedlecki Chór Złotego Wieku.

Jury Festiwalu: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie, Joanna Rawik –piosenkarka oraz Katarzyna Olk – instruktor śpiewu w warszawskich domach kultury w tym roku nie przyznało GRAND  PRIX  FESTIWALU.

Chórzyści pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego zdobyli zaszczytne II miejsce. Laureatem I miejsca został Chór im. St. Moniuszki z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, zaś III miejsce zajął Chór La Musica z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Festiwal ma rangę i zasięg ogólnopolski i od lat jest cenionym wydarzeniem w środowisku senioralnym o czym świadczy bardzo duża liczba zgłaszających się do przeglądu zespołów.

Siedlecki Chór Złotego Wieku to grupa dwudziestu czterech rozmiłowanych w śpiewie i muzyce osób powyżej 60 roku życia. Pracują ze sobą od ponad 10 lat i kontynuują śpiewacze tradycje Chóru Uniwersyteckiego III Wieku w Siedlcach. Warto przypomnieć, że w październiku 2019 roku Siedlecki Chór Złotego Wieku zdobył I miejsce podczas XIV Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”, ponadto Chór regularnie koncertuje na terenie Siedlec i przyległych Gmin. Wystąpił m.in. jako gość specjalny podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie” w Śmiarach. Dyrygent i Chórzyści nie spoczęli na laurach i już planują kolejne projekty artystyczne.

autorka: Elżbieta Kieliszek – chórzystka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?