SPIN

Otwarcie wystawy Doroty Kulickiej „Wstęp wolny” – przełożona

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 marca 2020, 14:08 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 19 marca (czwartek) o godz. 18. do Galerii Teatralnej na otwarcie wystawy malarstwa Doroty Kulickiej „Wstęp wolny”.

Wystawa przełożona na inny termin

Wystawa „Wstęp wolny” jest zaproszeniem do świata myśli i emocji drugiej osoby. Stanowi otwarcie przestrzeni malarskiej na własną interpretację wynikającą z osobistego doświadczania świata. Tematyka prezentowanych prac to fascynacja elementem w abstrakcyjnym układzie kompozycyjnym, gdzie poprzez kolor i kształt ściera się kobiecość z męskością. W obrazach pojawiają się delikatne koronki, fragmenty dekoracyjnych wzorów, a także śruby czy części metalowe. Układ elementów sugeruje ruch i niepokój tak charakterystyczny współczesnemu człowiekowi. Kolory od szarości do czerwieni mają za zadanie wyciszyć lub sprowokować emocje. „Wstęp wolny” to również malarskie ujęcie interakcji społecznych, często bunt i niezgoda na strategię działań lub tęsknota za mechanicznością i rytmicznością, która porządkuje codzienność.

Dorota Kulicka urodzona w 1976 r. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, ukończone w 2012 r. oraz Pedagogiki i Psychologii UMCS ukończone w 2000 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od kilku lat. Autorka 25 wystaw indywidualnych, udział w 35 wystawach zbiorowych i 24 pokonkursowych. Nagrody: I miejsce w konkursie „Zapachy życia” — Rybnik-Boguszowice 2012 r. II nagroda w XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli — Zamość 2016. Wyróżnienie honorowe V Międzynarodowego Biennale Obrazu Qadro-Art. – Łódź 2016. Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.