SPIN

Szpital miejski do „opróżnienia” natychmiast

redakcja czwartek, 12 marca 2020, 17:25 Aktualnie, Siedlce

Na polecenie wojewody mazowieckiego do północy w niedzielę szpital miejski w Siedlcach ma być w przygotowany na przyjmowanie zakażonych koronawirusem. Chodzi o wszystkie oddziały. Placówka ma zapewnić też respiratory.

To najprawdopodobniej oznacza, że szpital odwoła przyjmowanie nowych pacjentów, a dotychczasowi będą przewiezieni do szpitala wojewódzkiego i innych placówek w regionie.

„Polecam przygotowanie oddziałów zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych, funkcjonujących w strukturze szpitala, na przyjęcie zwiększonej liczy pacjentów, w tym zabezpieczenie na tych oddziałach respiratorów.
Przygotowanie do 15. marca do godz. 24.00 miejsc na pozostałych oddziałach szpitala, do których będą przyjmowani chorzy z pozytywnym, wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.”

Wcześniej, podczas konferencji prasowej, dyrektor SP ZOZ-u Mirosław Leśkowicz poinformował, że pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie będą przyjmowani na oddział zakaźny. Pobieranie próbek od osób zgłaszających się, będzie prowadzone w dwóch szpitalach polowych. Tam też pacjenci będą czekać na wyniki badań. Jeśli te będą pozytywne – osoby będą przenoszone na oddział, jeśli badanie nie potwierdzą koronawirusa – zacznie się 14-dniowa kwarantanna domowa.

Na godz. 13.20 – osób hospitalizowanych było 25, nikogo nie poddano kwarantannie, 10 osób czekało na wyniki badań na obecność koronawirusa.

3 komentarze

 1. Zwiększonej liczby dodano 2 lata temu

  Więc jeszcze będą chorzy przyjezdni, Amen.
  To za przegrane wybory przez PIS?

 2. Nie zgadzam się dodano 2 lata temu

  Przecież chorzy zanim dojadą wstąpią do łazienek po wodę do małych sklepów itp. Będziemy najbardziej narażonym miejscem.

 3. BD dodano 2 lata temu

  Do Nie zgadzam się.
  Znów się zaczyna. Tak samo jak protesty przeciwko śp. Markowi Kotańskiemu za Monar. Tym razem protestują nie "mohery", a antypisiory, co mówią, że są tacy nowocześni, przyjaźni, europejscy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?