SPIN

Szpital miejski do „opróżnienia” natychmiast

redakcja czwartek, 12 marca 2020, 17:25 Aktualnie, Siedlce

Na polecenie wojewody mazowieckiego do północy w niedzielę szpital miejski w Siedlcach ma być w przygotowany na przyjmowanie zakażonych koronawirusem. Chodzi o wszystkie oddziały. Placówka ma zapewnić też respiratory.

To najprawdopodobniej oznacza, że szpital odwoła przyjmowanie nowych pacjentów, a dotychczasowi będą przewiezieni do szpitala wojewódzkiego i innych placówek w regionie.

„Polecam przygotowanie oddziałów zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych, funkcjonujących w strukturze szpitala, na przyjęcie zwiększonej liczy pacjentów, w tym zabezpieczenie na tych oddziałach respiratorów.
Przygotowanie do 15. marca do godz. 24.00 miejsc na pozostałych oddziałach szpitala, do których będą przyjmowani chorzy z pozytywnym, wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.”

Wcześniej, podczas konferencji prasowej, dyrektor SP ZOZ-u Mirosław Leśkowicz poinformował, że pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie będą przyjmowani na oddział zakaźny. Pobieranie próbek od osób zgłaszających się, będzie prowadzone w dwóch szpitalach polowych. Tam też pacjenci będą czekać na wyniki badań. Jeśli te będą pozytywne – osoby będą przenoszone na oddział, jeśli badanie nie potwierdzą koronawirusa – zacznie się 14-dniowa kwarantanna domowa.

Na godz. 13.20 – osób hospitalizowanych było 25, nikogo nie poddano kwarantannie, 10 osób czekało na wyniki badań na obecność koronawirusa.

3 komentarze

 1. Zwiększonej liczby dodano 12 miesięcy temu

  Więc jeszcze będą chorzy przyjezdni, Amen.
  To za przegrane wybory przez PIS?

 2. Nie zgadzam się dodano 12 miesięcy temu

  Przecież chorzy zanim dojadą wstąpią do łazienek po wodę do małych sklepów itp. Będziemy najbardziej narażonym miejscem.

 3. BD dodano 12 miesięcy temu

  Do Nie zgadzam się.
  Znów się zaczyna. Tak samo jak protesty przeciwko śp. Markowi Kotańskiemu za Monar. Tym razem protestują nie "mohery", a antypisiory, co mówią, że są tacy nowocześni, przyjaźni, europejscy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?