SPIN

Szpitale radzą sobie dobrze

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 marca 2020, 09:52 Siedlce

Szpital miejski od dziś funkcjonuje w całości jako placówka zakaźna. Wszystkich pacjentów ewakuowano do innych lecznic lub wypisano do domu.

– Do szpitala wojewódzkiego przewieziono 14 pacjentów, jeden jest na oddziale wewnętrznym, bo jego stan nie pozwala na transport, a trzech przewieziono do ZOL – mówi Aneta Krajewska, rzeczniczka urzędu miasta. – Szpital w tej chwili dysponuje 16 respiratorami stacjonarnymi i dwoma przenośnymi – dodaje.

Szpital wojewódzki z dodatkowymi pacjentami poradził sobie dobrze. Jak mówi Marcin Kulicki, prezes zarządu placówka zawiesza planowe zabiegi.

– Zostaną tylko te, które wymagają bieżącego reagowania. Zawieszamy także poradnie i skupiamy się tylko na leczeniu przypadków nagłych – dodaje.

Placówka także całkowicie odcina oddziały od ludzi z zewnątrz. Jedynie przy przebywających w szpitalu dzieciach mogą być opiekunowie.

3 komentarze

 1. zyx dodano 2 lata temu

  Szpitale może i radzą sobie dobrze. Gorzej z przychodnią na Formińskiego. Chcę odwołać wizytę u specjalisty i przez cały dzień nie mogę się dodzwonić. A w tej sytuacji autobusem się nie wybiorę. Wizyta przepadnie, a na następną nie wiem czy się doczekam.

 2. pacjent dodano 2 lata temu

  skierowanie
  pilne,a zostałam odesłana do domu ,bo na wewnętrznym nie ma miejsc,a wcześniej 7 godzin czekałam na decyzję czy będę przyjęta czy nie i okazało się,że nie , faktycznie szpital wojewódzki świetnie sobie radzi w odsyłaniu chorych pacjentów ze skierowaniem pilne do domu.I człowieku lecz się sam.

 3. Pacjent dodano 2 lata temu

  Zapisany jestem na wizyte do przychodni chorob zakaznych na piatek. Dodzwonic, sie nie moge. Kilometrow w jedna strone mam 80. Zreszta jak tam jechac i przechodzic obok rozstawionych namiotow. I co robic? Niby przeczytalem na stronie szpitala miejskiego ze zawieszaja wizyty w przychodniach. Takimi malutkimi literkami nadziubdziali i jeszcze nie wiadomo gdzie ze ciezko znalesc. Wlasnie przed chwila doczytalem ze sa zawiszone. Ale kiedy dadza znac ze jest nowy termin. I czy nie powinni wczesniej powiadomic chocby sms. Chyba sie da. Bo juz kilka razy bylem w przychodni na wizytach i zawsze dzien przed otrzymywalem sms ze jutro mam wizyte. Wiec moze dostane esmsa jutro ze piatkowa wizyta odwolana.
  Zdrowka. Trzymajmy sie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?