SPIN

Dyrektor szpitala o aktualnym wyposażeniu placówki

Aneta Borkowska wtorek, 24 marca 2020, 17:31 Siedlce

Korzystanie z nowych laboratoriów przynosi efekty. Czas oczekiwania w szpitalu miejskim na wyniki w kierunku koronawirusa znacznie się skraca.

– Wczoraj pojechało 21 próbek, dziś dostaliśmy wyniki 19 pacjentów – mówił podczas konferencji dyrektor placówki Mirosław Leśkowicz. – Na ten moment 17 osób czeka, uwzględniając tych, którzy zgłosili się dziś – dodaje.

Leśkowicz opisał też aktualne wyposażenie szpitala. Placówka przy Starowiejskiej dostała dzisiaj ponad 4 tysiące masek z filtrem. Dyrektor zaznaczył, że już myśli o kolejnych dniach i tygodniach, kiedy będą pojawiać się kolejni chorzy.

– Mamy 76 pełnych zestawów odzieży ochronnej oraz 103 ubiory bez masek. Rękawice powinny starczyć placówce na 2 miesiące, a środki do dezynfekcji na miesiąc. Mamy 16 respiratorów plus 2 dziecięce i dziś otrzymaliśmy jeszcze 2 dla dorosłych – wyliczał dyrektor szpitala.

Największe niedobory są w maseczkach chirurgicznych. Tych w szpitalu jest 260.

– Dostaliśmy zapewnienie, że jutro będzie dostarczonych kolejnych 1500 sztuk – poinformował Mirosław Leśkowicz.

Mimo że sytuacja na pierwszy rzut nie wydaje się dramatyczna, to władze szpitala przyznają, że środki ochrony są w szpitalu reglamentowane i opisywane. To po to, aby w najgorszym momencie szpital nie został bez niczego.

Przypomnijmy, że miejska lecznica dysponuje 66 salami, 210 łóżkami plus 6 łóżkami OIOMOwymi. Szpital decyzją wojewody przekształcono na szpital zakaźny dla całego regionu. To do Siedlec będą przywożeni chorzy.

W tej chwili przy Starowiejskiej jest 3 pacjentów z koronawirusem – dwóch mężczyzn, mieszkańców Siedlec i jedna osoba na oddziale psychiatrycznym, którą przywieziono z Warszawy.

APEL

Tymczasem w serwisie społecznościowym Facebook w grupie „Rezerwa dla szpitali Siedlce i woj. lubelskie” pojawił się apel o pomoc w tworzeniu rezerw materiałów ochrony osobistej.

Jeśli dysponujecie maseczkami (chętnie z filtrami), rękawiczkami, płynami do dezynfekcji, fartuchami lub kombinezonami, które możecie przekazać szpitalowi miejskiemu w Siedlcach proszę o kontakt!!!

Apel kierujemy głównie do gabinetów kosmetycznych, które mogą dysponować zapasami, ale też do wszystkich innych gabinetów z branży medycznej lub pokrewnych, drogerii, aptek, firm i osób prywatnych.

tel. 606 238 177

2 komentarze

 1. Dziwne sprawy dodano 1 rok temu

  Urząd Marszałkowski poinformował, że przeznacza 6,5 mln a następnie 4 mln na zakupy sprzętu dla szpitali. Dla siedleckiego szpitala 18 respiratorów.
  Prawdopodobnie będzie to zgodnie z procedurami i te respiratory będą jesienią lub później.
  ŻS pisze o zbiórce na respirator dla siedleckiego szpitala w Koszalinie.
  RP24 informuje, że Caritas zbiera na sprzęt i potrzebne rzeczy dla szpitala. Dziwne w tym jest to, że informują o100% zebranej sumy będzie przekazane na ten cel, a z własnych pokryją koszty.
  Więc nadchodzi czas przyznawania się do grzechów, że do tej pory zbierano i tylko część przekazywano na cel zbiórki.

  Więc mamy wyposażone szpitale czy nie?
  Jesteśmy przygotowani do …….

 2. Pawel dodano 1 rok temu

  Wies I ciemnogrod A wybory musza sie odbyc trzymajcie dalej tych 460? d… w w Sejmie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?