SPIN

Konkurs Kaligraficzny „Sztuka Pisana”

Aneta Borkowska środa, 25 marca 2020, 16:31 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Drodzy Słuchacze Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wszyscy Seniorzy z Siedlec, obecnie przezywamy czas przymusowego przebywanie w domu, zawiesiliśmy nasze uniwersyteckie spotkania, jednak nie chcemy rezygnować ze wszystkich aktywności.

Dlatego Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza do udziału w zaplanowanym już dawno II Konkursie Kaligraficznym „Sztuka Pisana”. Teraz jest dużo czasu, by przygotować pracę konkursową.

Co należy zrobić?

Przygotować kartkę A4 – najlepiej z liniaturą, ale jeśli Państwo nie posiadają takiej może być w kratkę lub czysta (jeśli mają Państwo drukarkę w domu można wydrukować liniaturę z załącznika).

Przepisać dowolny tekst – jeśli nie mają Państwo pomysłu – proponujemy do wyboru dwa wiersze Wisławy Szymborskiej: „Jak się dziś czuję” oraz „Oda do starości”, które umieszczone jest w załączniku na naszej stronie.

Zrobić zdjęcie lub skan swojej pracy i wysłać zdjęcie lub skan na adres: joanna.janus@mok.siedlce.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Wysłanie pracy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych

Kryteria oceny prac to: staranność i płynność pisma; estetyka; jednolitość pochylenia tekstu bądź kroju pisma prostego; utrzymywanie się w liniaturze; poprawność graficzna, ortograficzna i interpunkcyjna tekstu; oryginalność kroju pisma; czytelność pisma ogólne walory estetyczne pracy.

Prace należy przesłać do 10 kwietnia, rozstrzygnięcie konkursu w kategorii „Seniorzy” odbędzie się 20 kwietnia. Informacja o laureatach zostanie umieszczona na stronach www.mok.siedlce.pl, ww

Dodatkowe informacje: Joanna Janus – joanna.janus@mok.siedlce.pl , 25 794-31-21 (godz. 8.00-15.00)

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.