SPIN

Można sprawdzić czego potrzebuje szpital wojewódzki

Aneta Borkowska środa, 1 kwietnia 2020, 11:35 Siedlce

Mazowiecki Szpital Wojewódzki przystąpił do programu „Wsparcie dla szpitala”. System przygotowany został przez programistów i naukowców. Za jego pośrednictwem placówka może informować o swoich pilnych potrzebach.

– Dołączamy do wszystkich akcji, które mogą nas wspomóc. Potrzebujemy przede wszystkim środków ochrony i dla nas i dla pacjentów – mówi Mariusz Mioduski, dyrektor ds. medycznych. – Liczymy na wsparcie lokalnych darczyńców, firm. Braki w całej Polsce są duże i nie chodzi już nawet o brak pieniędzy tylko o problemy z dostawami, problemy z materiałami – dodaje.

Potrzeb jest bardzo dużo od rękawiczek, maseczek i kombinezonów po wodę, kawę i herbatę.

– Przygotowujemy się także na taki czarny scenariusz, że część personelu być może będzie podlegała izolacji i jeżeli tak będzie to oprócz pomieszczeń będziemy musieli zapewnić warunki na te kilkanaście dni, a więc chcemy zadbać o to już teraz – tłumaczy Mioduski. – Oczywiście każda osoba z personelu ma przygotowaną torbę na taką ewentualność – dodaje.

Nie jest tak że każdy punkt musi zrealizować jedna firma. Jeśli ktoś ma część tych produktów które szpital potrzebuje to również może je przekazać.

Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?