SPIN

Koncert Edyty Kobylińskiej już dziś

Aneta Borkowska piątek, 3 kwietnia 2020, 16:30 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu wokalistki Edyty Kobylińskiej, której akompaniować na gitarze będzie Maciej Turkowski.

Koncert zarejestrowany w studiu nagraniowym Akademii Sztuk „Piękna 7” udostępnimy na naszym kanale YouTube już dziś (3 kwietnia) o godz. 19:00.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=bZ96ZUA4Eyw

Edyta to wokalistka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach pod kierownictwem Macieja Turkowskiego. Jest laureatką drugiej nagrody Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej „Kamień Wiary” oraz w Wiosennej Giełdzie Piosenki, a także wyróżnienie w konkursie piosenki autorskiej odbywającym się w Józefowie. Muzyka jest jej największą pasją.

Z Maciejem Turkowskim poznała się na zajęciach wokalno-instrumentalnych już w wieku 8 lat i marzyła o tym, aby nauczyć się śpiewać oraz grać na gitarze. Tak rozpoczęła się ta muzyczna przygoda.

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do wysłuchania historii jaką pragnie opowiedzieć ta dwójka. Piosenka – rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, jeśli się chce oddalić znudzenie, jeśli się jest bogatym lub lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym.

źródło: MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.