SPIN

Radni rozdawali maseczki. Kupili je ze swoich diet

redakcja piątek, 10 kwietnia 2020, 15:10 Aktualnie, Siedlce

Maciej Nowak i Robert Chojecki przekazali dzisiaj siedlczanom 500 maseczek ochronnych. Taka sama partia zabezpieczeń, trafi do mieszkańców po świętach.

Radni podczas akcji Fot. AK

Radni rozdawali maseczki w kilku miejscach Siedlec między godziną 10 a 12.

– Maseczki są potrzebne, minimalizują zagrożenie. Inicjatywa, aby je kupić wyszła od prezydium rady miasta, czyli przewodniczącego i wiceprzewodniczących – wyjaśnia e Chojecki .

Zestaw zamówiono kilka tygodni temu. Radni przeznaczyli na ten cel swoje diety. Akcję zorganizowano z myślą o seniorach. Razem z maseczkami radni rozdawali im ulotki.

– Są na nich najważniejsze informacje oraz numery kontaktowe do instytucji, które mogą pomóc, także do nas – dodaje Nowak.

Maseczki rozeszły się niczym świeże bułeczki.

Komentarze (1)

  1. Leszek Szymański dodano 1 rok temu

    Przez kilkanaście lat , w okresie sprawowania prze zemnie mandatu Radnego Rady Miasta w Siedlcach apelowałem o zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta po przez dofinansowanie tzw. OBRONY CYWILNEJ.Niestety mój apel nie spotkał się z poparciem poprzednich Prezydentów i Radnych. Pamiętam któregoś roku na obronę cywilną w budżecie miasta na cały rok przeznaczono kwotę 2000 zł.Czy pamiętacie Państwo że w Siedlcach znajdował się magazyn centralny obrony cywilnej wyposażony w tysiące masek ,kombinezonów i specjalistycznego sprzętu niestety został zlikwidowany bo okazał się zbędny, a co w zamian – nic.I niestety ten stan pozostał do dnia dzisiejszego.
    Czy po zakończeniu epidemii korona wirusa zostaną wyciągnięte wnioski – czas pokaże.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?