SPIN

Urząd miasta zamówił 70 tys. maseczek

Beata Głozak wtorek, 14 kwietnia 2020, 12:19 Siedlce

Siedlce dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski” i złożyły zamówienie na dostawę bezpłatnych środków ochronnych.

– Chcemy pozyskać 70 tysięcy maseczek i rozdać je mieszkańcom. To są maseczki wielokrotnego użytku, które można uprać i uprasować. Nie wiązałoby się to z żadnym kosztem po stronie miasta – tłumaczy rzeczniczka ratusza Aneta Krajewska.

Fot. maseczkidlapolski.pl

Nie wiadomo kiedy maseczki trafią do Siedlec, bo samorządów, które zgłosiły zapotrzebowanie jest wiele. Do akcji dołączył między innymi Węgrów. Kilka dni temu helikopter z maseczkami wylądował w Międzyrzecu Podlaskim.

– Organizatorzy akcji proszą o cierpliwość – mówi rzeczniczka.

„Maseczki dla Polski” to inicjatywa obywatelska. Pomysłodawcami jest pięcioro znajomych, wśród nich m.in. neurochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Akcję wsparło kilka polskich firm, które uszyją maseczki. Obdarowane nimi zostaną samorządy, które wyślą zapotrzebowanie. Realizacja będzie następowała według kolejności zgłoszeń.

Więcej o projekcie pod adresem maseczkidlapolski.pl

Przypomnijmy, że od najbliższego czwartku będziemy mieć obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

2 komentarze

  1. zyx dodano 1 rok temu

    W jaki sposób odbędzie się przekazywanie maseczek?Czy podobnie jak rozdawanie flag na ulicach? A może w bardziej cywilizowany sposób i otrzymają je wszyscy, nawet ci karnie przebywający w domach.

  2. Czytelniczka dodano 1 rok temu

    Pięknie, ale czy każdy będzie mógł taką maseczkę otrzymać?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?