SPIN

Koronawirus: Bez opłat za miejski żłobek

redakcja piątek, 24 kwietnia 2020, 11:52 Aktualnie, Siedlce

Projekt odpowiedniej uchwały zaproponował prezydent i czeka on na zielone światło radnych miasta. Zakłada, że rodzice będą zwolnieni z opłaty stałej za kwiecień.

Przypomnijmy, że ta, od stycznia tego roku, po podwyżce, wynosi 182 złote.

– Projekt zakłada też, że w przypadku, gdy rząd zdecyduje o zamknięciu żłobków na czas dłuższy niż do końca kwietnia, opłata będzie pomniejszona i liczbę dni, gdy placówka nie działała – dodaje rzeczniczka urzędu miasta Aneta Krajewska.

Rodzice, którzy wpłacili pieniądze za kwiecień będą mogli dokonać zwrotu lub zostawić je jako zaliczkę na kolejne miesiące.

Projekt uchwały prezydenta nie przewiduje natomiast zwrotu opłaty za dni marcowe kiedy żłobek także nie działał. Rodzice od zamknięcia placówki nie ponoszą opłaty za wyżywienie.

4 komentarze

 1. Andrzej A dodano 1 rok temu

  Rozumiemmze sytuacja również dotyczyć będzie przedszkoli miejskich????

 2. Siedlczanin dodano 1 rok temu

  Doprecyzujmy, o zwolnienie z opłat wnioskowali do Prezydenta Radni .

 3. uchachany dodano 1 rok temu

  Ależ on łaskawy… gdyby nie interwencja dziennikarzy i artykuł w jednym z tygodników (nie siedleckim), rodzice nadal by bulili kaskę…

 4. AnKa dodano 1 rok temu

  W przedszkolach nie płaci się nic, a jeśli chodzi o radnych, to przecież sami mogli wystąpić z inicjatywą uchwałodawczą.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?