SPIN

Urząd miasta: Nie przekazaliśmy Poczcie Polskiej danych

redakcja piątek, 24 kwietnia 2020, 10:41 Aktualnie, Siedlce

– Odpowiadając na liczne zapytania, informujemy, że dane osobowe dotyczące spisu wyborców z miasta Siedlce nie zostały udostępnione Poczcie Polskiej – poinformowała rzecznika prasowa prezydenta Aneta Krajewska.

Chodzi o przygotowania do majowych wyborów prezydenckich planowanych w formie korespondencyjnej.

W nocy ze środy na czwartek z konta wybory2020@poczta-polska.pl do ratusza trafił wniosek o przekazanie danych o wyborcach. Nadawca podpisany „Poczta Polska” chciał, aby maksymalnie w ciągu dwóch dni przekazać PP m.in.: numery PESEL, kody pocztowe, adresy zamieszkania, imiona i nazwiska.

Siedlce, jak wiele innych gmin miast i gmin, danych nie przekazały. Twierdzą, że byłoby to niezgodne z prawem.

W związku z pandemią koronawirusa rząd chce, by zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie odbyły się wyłącznie korespondencyjnie. Projekt ustawy jest w tej chwili w Senacie, jego procedowanie jeszcze trwa, zatem działania wyprzedzające zmierzające do ich przeprowadzenia nie mają umocowania prawnego.

13 komentarzy

 1. brawo dodano 2 lata temu

  brawo

 2. obserwator II. dodano 2 lata temu

  Brawo Panie Prezydencie Sitnik popieram w pełni pana opinię.Jak można żądać danych osób łącznie z adresami zamieszkania i nr.PESEL?Powołując się na podpis "Poczta Polska"może tego dokonać każdy haker ,który jest powiązany z grupami przestępczymi a dysponując taką bazą danych parabanki lub banki nie nadążyłyby z wydawaniem różnych kredytów na dane osobowe wyłudzone na podpis "Poczta Polska"Jeśli znam trochę prawo to danymi i nr.pesel to nie poczta dysponuje tylko inne urzędy a do wyborów jest PKW a nie upartyjniona tzw.Poczta Polska,której prezesem zrobiono partyjnego członka czyli kadrowego funkcjonariusza PiS,który za wszelką cenę ma przeprowadzić wybory w dobie epidemii nie licząc się z zakażeniem i póżniej ofiarami śmiertelnymi.Następnie dochodzi etap liczenia czyli tzw.fałszowania wyborów i list do głosowania bo nie wiadomo kto ile przejmie w posiadanie i ile wypełni jedna osoba co w przypadku normalnych wyborów było utrudnione.Nie mam życzenia aby upolityczniona Poczta Polska dysponowała moimi danymi do swoich celów,których na razie nie wymienię.Cwaniactwo polityczne rządzących widać na odległość,którzy za wszelką cenę chcą się umocnić we wszystkich dziedzinach i instytucjach państwa czyli prosta droga do dyktatury a Kaczyński jako główny dyktator ma chyba plany spoczęcia na Wawelu niczym bohater narodowy.Istnieje tylko PiS i Kaczyński po nich choćby potop i stepy akermańskie bez trawy,wody i pożywienia.Kto z PiSu da gwarancję,że te wybory odbędą się w sposób uczciwy.Wiem,że kandydat na prezydenta A.Duda wygra ale nie w takim stylu który nasuwa różne sposoby myślenia o kombinacjach partii rządzącej z jej przywódcą J.Kaczyńskim,który już raz krzyczał,że wybory zostały sfałszowane a dotyczyło to wyborów samorządowych w których to właśnie PiS dostał lanie i trudno było znieść porażkę.

  • hm dodano 1 rok temu

   Jak się ten tekst przefiltruje i wykreśli takie słowa jak PiS, Kaczyński, dyktatura, upartyjnienie czy podobne to właściwie poza chorą nienawiścią nie ma tu żadnej treści.

 3. Obserwator II. dodano 2 lata temu

  Mamy wyłudzenia pieniędzy lub danych na policjanta,na wnuczka,na opiekunki z MOPS,na inkasenta,na kontrolera,na osoby oferujące usługi i do tego dojdzie jeszcze wyłudzenie danych a następnie kredytów na "Pocztę Polską"co jeszcze wymyślą rządzący z Sasinen na czele i jego partyjnymi kolegami.

 4. JAN dodano 2 lata temu

  BRAWO! A ja miałem wysłać e-maila do prezydenta miasta, że nie wyrażam zgody na przekazywanie PP moich danych adresowych

 5. y. dodano 2 lata temu

  Brawo!

 6. ryszard dodano 2 lata temu

  podam miasto do sondu jesli nie dostane pakietu wyborczego

  • @ryszard dodano 1 rok temu

   Do sondu możesz sobie podawać 😀

  • Obserwator II. dodano 1 rok temu

   Do Ryszarda.Jak tobie mało pakietów lub nie doręczą tobie ich to możesz być pewny ja swoje tobie mogę wysłać a jak będzie tobie jeszcze mało to można dodrukować bo to i tak zwykłe kartki drukowane bez zgody PKW,tylko z pomysłem pacynki politycznej Kaczyńskiego czyli oszusta i kłamcy Sasina.Kłamca i oszust to dlatego ponieważ oszukał społeczeństwo mówiąc,że nie będzie podwyżek cen na energię elektryczną a okazało się co innego .

 7. Zorro dodano 1 rok temu

  Ryszard ty to możesz.

 8. Siedlczanin 65 + dodano 1 rok temu

  Uznanie dla Pana Prezydenta miasta Siedlce.

 9. Pójdziesz dodano 1 rok temu

  Pójdziesz do piekła.

 10. ben dodano 1 rok temu

  O nie! pozbawili mnie konstytucyjnego prawa,nigdy więcej kodziarstwa

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?