SPIN

II Międzynarodowy Festiwal Tańca – Teatr Jednego Tancerza

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 maja 2020, 15:45 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal Tańca – Teatr Jednego Tancerza „Moja kwarantanna – Laboratorium wewnętrznego dialogu”.

I Międzynarodowy Festiwal Tańca – Teatr Jednego Tancerza odbył się w 2012 roku w Siedlcach i zgromadził wielu wspaniałych tancerzy: Shinosuke Wada z Japonii, Adelane Stanley z Singapuru, Stephen Quildan z Wielkiej Brytanii, Wiola Fiuk, Albert Ciastek, Patryk Gacki, Bartek Woszczyński

Po raz drugi sięgamy po formę festiwalową, by teraz, w nowych warunkach rzeczywistości, pokazać, że taniec jest sztuką, którą można ukazać świat przeżyć w każdej przestrzeni – niekoniecznie na scenie.

W tym roku, w związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się cały świat, również świat sztuki, kultury i tańca, organizując Festiwal chcemy dać tancerzom i choreografom możliwość skonfrontowania ich emocjonalnego widzenia nowej rzeczywistości poprzez indywidualny język tańca w warunkach domowej kwarantanny. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się stworzyć wirtualną przestrzeń teatru tańca i pozyskać nową publiczność.

Szczegóły TUTAJ

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?