SPIN

Od jutra można wypożyczać książki

Aneta Borkowska czwartek, 7 maja 2020, 15:06 Siedlce

Od jutra Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach wznawia swoją działalność, ale nie bez zmian. Nie będzie można korzystać z czytelni, saloników czy z komputerów. Miłośnicy książek muszą być w maseczkach i rękawiczkach.

– Otwieramy bez wolnego dostępu do księgozbioru trzy działy. Będzie to centrum obsługi czytelników, oddział zbiorów specjalnych oraz oddział dla dzieci o młodzieży – mówi Jadwiga Madziar, dyrektor placówki. – Otwieramy także pięć filii działających na terenie miasta – dodaje.

Książki będzie można zamówić mailowo oraz telefonicznie. Dodatkowo każda zwrócona książka będzie obowiązkowo przechodziła 5 dniową kwarantannę.

– Te odizolowane egzemplarze będą wyłączone z wypożyczenia na ten czas i będzie to widoczne w katalogu elektronicznym – mówi dyrektor. – I mamy jeszcze taką prośbę, aby książek nie dezynfekować – dodaje.

Zmianie ulegną także godziny otwarcia zarówno siedziby głównej jak i filii. Wszystkie szczegóły są dostępne na stroni internetowej książnicy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?