SPIN

W szpitalu dodatki za pracę w czasie pandemii

redakcja niedziela, 10 maja 2020, 20:10 Siedlce

Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć szpitala wojewódzkiego będą, przez czas trwania pandemii, dostawać 30-procentowe dodatki do pensji. – Wypłacane są od 1 kwietnia – informuje prezes spółki Marcin Kulicki.

SOR Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Bonusy trafią do wszystkich pracowników tych dwóch obszarów. Jest to łącznie ok. 90 osób. Władze spółki nie chcą zdradzać kosztów.

– To dla szpitala dodatkowe koszty, których źródła finansowania nie mamy – przyznaje Kulicki. – Traktujemy to jako inwestowanie w kapitał ludzki. Ci pracownicy działają w warunkach podwyższonego ryzyka, w stanie zagrożenia, uciążliwości. Są najbardziej narażeni na kontakt z pacjentami, którzy mogą okazać się zakażeni – dodaje.

Epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła wpływy szpitala. Nie ma zabiegów i operacji planowych, świadczeń komercyjnych. Prezes spółki tłumaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca jedną dwunastą dotychczasowych przychodów.

4 komentarze

 1. y. dodano 2 lata temu

  Bardzo mądrze. O ludzi trzeba dbać. Brawo.

 2. a'la dodano 2 lata temu

  Trzeba było aż pandemii, żeby Pan Prezes zechciał zainwestować w kapitał ludzki ….

 3. śmiechu warte dodano 2 lata temu

  za co? za to , że chorych potrzebujących ludzi nie chcą przyjmować do szpitala skazując na smierć?

 4. tia dodano 2 lata temu

  a oddziały były zamknięte, bo to pewnie pacjenci roznosili zarazę, czy raczej pielęgniareczki? Jak myślicie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?