SPIN

„Śpiewnik Papieski” online

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 maja 2020, 14:44 Kultura

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Centrum Kultury i Sztuki udostępnia w sieci zapis koncertu „Śpiewnik Papieski” według twórczości Karola Wojtyły.

Nagranie dostępne będzie na kanale YouTube CKiS oraz na stronach www.ckis.siedlce.pl i www.facebook.com/ckis.siedlce od niedzieli (17 maja) od godz. 12:00 do poniedziałku (18 maja) do godz. 22:00.

„Śpiewnik Papieski” to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża.

Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz / Wykonanie: Teatr ES , Chór Miasta Siedlce

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?