SPIN

Galeria Teatralna w CKiS już działa

Aneta Borkowska środa, 20 maja 2020, 16:42 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wznowiło działanie Galerii Teatralnej. Do końca czerwca w przestrzeniach galerii eksponowana będzie wystawa „Obrazy” autorstwa Haliny Cholewki.

Zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do ponownego otwarcia w stanie pandemii COVID-19 zostały wprowadzone następujące procedury:

• wejście na teren obiektu wyłącznie głównym wejściem, 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 15:00,

• do Państwa użytku udostępniamy środki ochrony osobistej – płyn dezynfekujący

• maksymalna liczba zwiedzających – do 5 osób,

• prosimy o poruszanie się wytyczona trasą i zachowanie dystansu 2 m,

• obowiązuje zakaz zwiedzania grupowego,

• nie ma możliwości korzystania z szatni.

HALINA CHOLEWKA w 1971 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a następnie studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza uzyskała w 1976 r. Prezentuje prace z dziedziny grafiki i rysunku na indywidualnych i zbiorowych wystawach. W latach 1986-2014 była wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Za pracę dydaktyczną i organizacyjną na uczelni została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach 2008-2011 brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jako trener i ekspert przy realizacji form szkoleniowych i doradczych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest członkiem Association Internationale des Arts Plastiques UNESCO.

Kreowanie fikcyjnej rzeczywistości ma swoje źródło w wierze w nadrzędność wyobraźni. Konsekwencją takiego przekonania jest tworzenie obrazów-opowieści, bardziej lub mniej realnych, często skomplikowanych i niejednoznacznych. Oddane pod publiczny osąd mogą stać się przyczyną powstawania kolejnych, w wyobraźni odbiorcy, w kształcie zależnym od jego wrażliwości. Wieloznaczność zatem pozwala na wybór ścieżki, którą może podążyć ten, kto w proponowanej formie plastycznej odnajdzie bliskie sobie elementy i stworzy własną opowieść. (od autora).

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?