SPIN

ZSP nr 5: „Ósmoklasisto wybierz zawód z przyszłością”

Aneta Borkowska czwartek, 21 maja 2020, 08:07 Społeczeństwo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 przygotował na rok szkolny 2020/2021 ofertę edukacyjną. Placówka otwiera nowe kierunki.

Technik Programista to kierunek kształcenia, który został objęty patronatem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przedmioty zawodowe prowadzone będą przez wykładowców z Instytutu Informatyki. Realizację części zajęć przewidziano w salach specjalistycznych uczelni. Absolwenci szkół podstawowych będą poznawać tajniki programowania. Dowiedzą się jak projektować i tworzyć strony internetowe i webowe. Zdobędą wiedzę na temat projektowania aplikacji desktopowych, mobilnych i zaawansowanych. To obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów.

Technik Przemysłu Mody ze stylizacją ubioru to kierunek dla tych, którzy interesują się branżą modową. Uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu konstrukcji i modelowania odzieży, nauczą się technologii wytwarzania i prezentowania ubiorów. Będą mieli możliwość stworzenia swojej autorskiej kolekcji ubiorów i zorganizowania pokazu mody.

Tych, którzy interesują się fryzjerstwem i wizażem zachęcamy do nauki w Technikum Usług Fryzjerskich z wizażem i kreowaniem wizerunku. Tutaj będzie można nauczyć się stylizacji i technologii fryzjerskich. Dodatkowo przewidziane jest wprowadzenie innowacji pedagogicznej, w ramach której uczniowie poznają tajniki wykonywania makijażu i stylizacji paznokci zgodnie z najnowszymi trendami.

W ZSP nr 5 nie zabraknie również stałej oferty kształcenia.

Technik budownictwa z projektowaniem wnętrz to zawód, do którego nie trzeba zachęcać. Budownictwo jest podstawową gałęzią polskiej gospodarki.

Każdy, kto pragnie być inżynierem i studiować na politechnice, powinien wybrać ten kierunek. Belki i kraty po naszej szkole nie będą straszne. Praca w tym zawodzie dostarcza wielu bodźców i satysfakcji. Każdy zaprojektowany lub wybudowany budynek jest świadectwem wykonanego wysiłku. Dodatkowo uczeń zgłębi tajniki projektowania wnętrz. Przed absolwentem otworzą się drzwi do ciekawego, a czasem wirtualnego świata. Uczymy projektować budynki w programie AutoCad, a wnętrza w SketchUp-ie.

Wszyscy przyjęci na ten kierunek kształcenia, otrzymają dedykowane stypendium w wysokości 1000 zł w każdym roku nauki. Stypendium w wysokości 1000 zł otrzymają również uczniowie, przyjęci na kierunek Technik inżynierii sanitarnej. W trakcie nauki posiądą oni wiedzę z zakresu sieci i instalacji sanitarnych. Będą poznawać tajniki projektowania w programie typu Cad. Program do kosztorysowania Norma Pro również nie będzie im obcy. Dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie ofert pracy w Polsce i za granicą. Specjaliści w branży sanitarnej od lat są poszukiwani i chętnie zatrudniani.

Poza interesującą ofertą zawodów w technikum, posiadamy również bardzo szeroką ofertę zawodów w Branżowej Szkole I stopnia. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli kształcić się m.in. w takich zawodach jak: monter robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik i blacharz samochodowy, piekarz, cukiernik, sprzedawca, kucharz, stolarz, fryzjer, krawiec. Możesz też zgłosić swoją propozycję wymarzonego zawodu.

Kształcimy na podstawie umowy z młodocianym pracownikiem. Uczniowie odbywają praktyki u pracodawców i otrzymują roczne wynagrodzenie od 3000 zł w klasie pierwszej do 5400 zł w klasie trzeciej. Warto również dodać iż uczniowie w zawodzie sprzedawca dodatkowo otrzymają stypendium roczne w wysokości 1000 złotych.

źródło: ZSP nr 5

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?