SPIN

Dezynfekcja krzeseł, wietrzenie sal. Podstawówki otwarte

redakcja poniedziałek, 25 maja 2020, 12:28 Siedlce

Od dziś, po dwóch miesiącach przerwy z powodu koronawirusa, uczniowie z klas 1-3 mogli wrócić do szkół. Obecność niewielka.

Fot. archiwum red.

Przez ostatnie dni, dyrektorzy zbierali deklaracje, którzy rodzice i opiekunowie chcą posłać dzieci do szkoły.

Zgodnie z danymi na 21. maja, w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych we wszystkich siedleckich placówkach, miało wziąć udział łącznie 139 dzieci. Najwięcej w „Czwórce” – 32, a najmniej w „Szóstce” – 0. Najwięcej zgłoszonych uczniów to dzieci z klas pierwszych.

Liczba zgłoszonych dzieci (na dzień 21. maja)

SP nr 1 – 5
SP nr 2 – 3
SP nr 3 – 20
SP nr 4 – 32
SP nr 5 – 11
SP nr 6 – 0
SP nr 7 – 17
SP nr 8 – 8
SP nr 9 – 11
SP nr 10 – 6
SP nr 11 – 10
SP nr 12 – 16

Dane z dzisiaj przedstawiają się nieco inaczej. Na przykład (info własne) do „Czwórki” ostatecznie przyszło trzydzieścioro dzieci, do „Trójki” czternaścioro, a do „Jedynki” czworo.

– Każde dziecko siedzi przy swoim stoliku, ma swoje przybory i swoją książeczkę – opisuje zajęcia dyrektorka SP nr 1 Magdalena Olszewska – Silna. – Zajęciach dydaktycznych przy czwórce uczniów nie prowadzimy, więc pani włącza bajkę, dzieci rysują. Co godzinę sala jest wietrzona, dezynfekujemy stoliki, krzesełka. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzimy od godziny 8 do 16. W świetlicy pierwsze cztery godziny opiekę nad dziećmi sprawuje jeden wychowawca, a przez kolejne cztery, następny – dodaje.

Przed wejściem do placówki, pracownikom i dzieciom mierzono temperaturę.

Część szkół, od tego tygodnia będzie prowadzić konsultacje dla uczniów klas ósmych. To „Jedynka”, „Czwórka”, „Siódemka”, „Ósemka”.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?