SPIN

Spektakl „Duszek Śmieciuszek” online

redakcja czwartek, 28 maja 2020, 08:01 Kultura

Z okazji Dnia Dziecka, z myślą o najmłodszych Widzach, Centrum Kultury i Sztuki udostępnia w sieci zapis spektaklu Teatru Es „Duszek Śmieciuszek”.

Nagranie dostępne będzie od 30 maja od godz. 12:00 do 1 czerwca do godz. 20:00 na kanale YouTube CKiS oraz na stronach www.facebook.com/ckis.siedlce i www.ckis.siedlce.pl

Czy można śmiecić w lesie? Jak segregować śmieci? Czy las może zamienić się w wielkie wysypisko? Gdzie znajduje się centrum wszechświata? Zabawna opowieść o przygodach tytułowego Duszka wprowadzi najmłodszych w zagadnienia ekologii. Powstały z pozostawionych w lesie śmieci Duszek marzy by znaleźć przyjaciół, z którymi mógłby się bawić. Jednak dzieci źle się czują przebywając z nim w zaśmieconym lesie. By pomóc swoim towarzyszom Duszek musi odnaleźć Króla Śmietnika i pokonać Czarny Charakter, który wciąż zaśmieca las. Czy mu się uda? Czy razem pokonają „śmieciowe moce” i wysprzątają las? Przekonajcie się sami!

Scenariusz: Stefan Szulc / Reżyseria: Robert Protasewicz / Muzyka: Waldemar Koperkiewicz, Robert Protasewicz / Teksty piosenek: Eugeniusz Kasjanowicz / Obsada: Ula Gotowicka, Dorota Kaczorek, Dorota Ratuska, Maciej Czapski, Kuba Frączek, Łukasz Bojaczuk, adepci Teatru ES

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?