SPIN

Marsz dla Życia i Rodziny inny niż dotychczas

redakcja niedziela, 31 maja 2020, 14:58 Społeczeństwo

Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Siedlcach w najbliższą niedzielę 7. czerwca. Kolorowy korowód ulicami zastąpiono indywidualną modlitwą rodzin.

Napis Marsz dla Życia i Rodziny

W związku z epidemią koronawirusa. Obostrzenia sanitarne sprawiły, że wydarzenie, które od wielu lat odbywało się w Siedlcach, musi przybrać nową formułę.

Organizatorzy zachęcają, aby każda rodzina, w wybranym przez siebie czasie i respektując przepisy sanitarne, wybrała się pod pomnik św. Jana Pawła II lub inne miejsce kultu i tam „pomodliła się dziesiątkiem różańca, rozważając tajemnicę Cudu w Kanie Galilejskiej, za swoją rodzinę i o ochronę życia ludzkiego w naszym kraju”.

To nie wszystko, bo organizatorzy proszą też o to, aby zrobić zdjęcie z tego spotkania i przesłać je ze swoim komentarzem o wartości rodziny, pod hasłem: Kocham moją rodzinę, na e-mail Duszpasterstwa Rodzin: drsiedlce@wp.pl.

Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone, a w przyszłości, jeśli ich autorzy wyrażą zgodę, przygotowany będzie kalendarz rodzin diecezji siedleckiej.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny

źródło: diecezja siedlecka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?