SPIN

Festiwal „Organowe Siedlce”

Aneta Borkowska wtorek, 9 czerwca 2020, 21:16 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 czerwca (niedziela) o godz. 19. do siedleckiej Katedry na koncert w ramach festiwalu Organowe Siedlce 2020.

W katedrze na organach Dominika Biernackiego recital organowy wykona Marek Pilch – artysta pochodzący ze Śląska, profesor katowickiej Akademii Muzycznej, autor i wykonawca wielu projektów związanych z budownictwem organowym doby romantyzmu. Na naszych fascynujących organach wykona nietuzinkowy program – od Bacha, bez którego muzyki trudno wyobrazić sobie inaugurację festiwalu organowego, poprzez muzykę doby klasycyzmu, bardzo rzadko goszczącą w organowych programach, gdyż w tym czasie bardziej popularne było tworzenie muzyki na fortepian, a organy odeszły w zapomnienie, po dzieło wielkiego romantyka – Feliksa Mendelssohna.

Organy Dominika Biernackiego przeszły w ostatnich latach gruntowną konserwację, dzięki której milczący przez 15 lat instrument odzyskał swój pierwotny blask. Festiwal miał rozpocząć się już w kwietniu, jednak obostrzenia w związku z pandemią zmusiły organizatorów do rezygnacji z pierwszych koncertów.

W związku z pandemią publiczność przybywającą na koncert do katedry prosimy o dostosowanie do wymogów sanitarnych – zakryte usta i nos, zachowanie dystansu.

Zapraszamy również do śledzenia całego koncertu tutaj -> KLIK

Organizatorzy: Parafia Katedralna w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Siedlce.

Wstęp wolny

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.