SPIN

Koncert Brodski Beatles Show

Aneta Borkowska sobota, 13 czerwca 2020, 08:28 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na koncert Brodski Beatles Show – online. Koncert dostępny będzie online na kanale YouTube CKiS od 19 czerwca od godz. 19:00 do 21 czerwca do godz. 22:00.

Największe przeboje królów big beatu – Beatlesów – w genialnych aranżacjach na skrzypce i orkiestrę autorstwa maestro Vadima Brodskiego zaprezentowany na scenie Letniego Festiwalu pod muralem. W koncercie usłyszymy znane na całym świecie przeboje jak: „Yesterday”, „Can’t buy me love”, „Yellow submarine”, „Michelle” i wiele innych.

CKiS koncert Brodski Beatles Show plakat

Vadim Brodski jest artystą o ukraińskim pochodzeniu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat i już 5 lat później wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii, wykonując koncert Dymitra Kabalewskiego pod dyrekcja kompozytora. W swojej karierze odniósł wiele sukcesów. Zdobył pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył. Występował z wieloma znakomitymi orkiestrami z całego świata. Były to m.in.: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, a także Suisse Romande Orchestra w Genewie. Jako jeden z nielicznych na świecie grał na instrumencie legendarnego włoskiego skrzypka Nicolo Paganiniego. Vadim Brodski jest uważany za wirtuoza wszech czasów. Jego twórczości nie da się łatwo zaszufladkować. W wykonywanym repertuarze sięga zarówno do muzyki poważnej jak i rozrywkowej.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.