SPIN

ZUO: sprawdź w aplikacji jak poprawnie segregować

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:35 Aktualnie

Aplikacja od ZUO pomoże nam w poprawnym segregowaniu odpadów.

Zasady poprawnej segregacji odpadów, chociaż od lat takie same, wciąż nastręczają problemów wielu osobom. To właśnie Miasto Siedlce ma jedno z najbardziej rozbudowanych systemów selektywnej zbiórki w kraju. W naszym mieście poza standardowymi odpadami, jak papier czy szkło w sposób selektywny odbierane są chociażby tekstylia czy odpady higieniczne. Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomił aplikację, dzięki której w łatwy sposób dowiemy się, do jakiego pojemnika powinny trafić problematyczne odpady.

Wyszukiwarkę znajdziemy pod adresem TUTAJ

ZUO Siedlce aplikacja do poprawnej segregacji plakat

W jej bazie można znaleźć kilkaset pozycji. Jak to działa?

Jeśli mamy wątpliwości czy np. mokry papier wyrzucamy do niebieskiego pojemnika lub co powinniśmy zrobić ze starym telewizorem na stronie wyszukiwarki wpisujemy pierwsze litery szukanego odpadu. Aplikacja sama zasugeruje kilka podpowiedzi. Na przykład na hasło „but” w podpowiedziach znajdziemy „buty”, kilkanaście rodzajów butelek czy „nakrętki od butelek”. Jeśli szukanego odpadu nie ma w bazie danych, aplikacja daje możliwość wysłania sugestii, które zostaną dodane do bazy.

Na stronie znajdziemy też szczegółowe zasady segregacji odpadów w Siedlcach. Dowiemy się nie tylko tego, gdzie wrzucić dany odpad, ale też jak prawidłowo to robić, np. nie tłuczemy szkła przed wyrzuceniem, odrywamy wieczka, nie myjemy odpadów – opróżniamy z zawartości itp.

Dla tych, co posiądą już stosowną wiedzę czeka quiz z 10 losowo wybranymi pytaniami z bazy z odpadami. Nawet osoby, które segregują od lat będą tu miały problem z niektórymi pytaniami.

Zapraszamy gorąco do korzystania.

reklama ZUO

Możliwość komentowania jest wyłączona.