SPIN

Na Jasną Górę w reżimie sanitarnym. Pielgrzymka inna niż wszystkie

redakcja wtorek, 16 czerwca 2020, 09:53 Siedlce

„Maryja Niewiastą Eucharystii” to hasło tegorocznej 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Pielgrzymki, która przez epidemię będzie miała formę sztafety.

Pielgrzymi PPP na Jasną Górę podczas mszy w katedrze
Pielgrzymi PPP na Jasną Górę podczas mszy w katedrze/archiwum

W tym roku z Siedlec do Częstochowy nie wyruszą setki osób. Na pątniczym szlaku nie będzie też osób powyżej 60 lat. powiedział.

– W pielgrzymce udział wezmą przedstawicie poszczególnych pątniczych grup, osoby między 18 a 60 rokiem życia. Będą nieśli intencję i szli w odstępach. Będzie to pielgrzymka sztafetowa – mówi kierownik Pielgrzymki ks. Paweł Bielecki. – To znaczy, że nikt nie będzie nocował w trasie. Będzie na niej jednocześnie 10 osób. Kiedy przyjdą do danej miejscowości, przekażą intencje kolejnej grupie i wrócą samochodem do domu.

Ostatniego dnia, 14 sierpnia, na trasie spotkają się pięcioosobowe reprezentacje wszystkich grup i one wejdą na Jasną Górę. Tak, aby zachować limit 150 osób. Gdyby ktokolwiek z pielgrzymujących okazał się zakażony, cała pielgrzymka będzie rozwiązana. Organizatorzy zastrzegają, że sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo jak będzie wyglądała za miesiąc.

Dlatego księża tym bardziej zachęcają do pielgrzymowania duchowego.

– W parafiach będą formularze dla pielgrzymów duchowych. Każdego dnia będą wieczorne spotkania, będzie msza, potem różaniec i odczytywanie intencji pielgrzymkowych oraz Apel Jasnogórski – wylicza ks. Paweł Bielecki.

W tym roku nie ma opłat za pielgrzymkę, wszystko jest za darmo.

Komentarze (1)

  1. pozdrawiam dodano 11 miesięcy temu

    Pozdrawiam pielgrzymów. niech wam Bóg błogosławi

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?