SPIN

Co jest w „Bezpartyjnych”? Radna Puzia niezdecydowana ws. obligacji

redakcja czwartek, 25 czerwca 2020, 09:50 Aktualnie

W Siedlcach trwa sesja miejska. Wśród wielu punktów jest emisja obligacji na 38 mln zł, ale także absolutorium dla prezydenta i wotum zaufania.

Radny Maciej Nowak chciał zdjąć z porządku obrad punkt dotyczący emisji obligacji.

Tłumaczył to tym, że radni mieli mało czasu na analizę dokumentów, że pieniądze nie będą pochodzić na inwestycje tylko na wydatki bieżące.

Radnym PiS nie udało się zdjąć tego punktu z porządku obrad. Przeciw byli radni PO i BS, ale wśród niezdecydowanych była członkini Bezpartyjnych Siedlec Marlena Puzia. Ostatecznie głosami 10 przeciw (zdjęciu), 9 za i przy 2 wstrzymujących – punkt został.

Po tym wyniku radni na wniosek Romana Ignaciuka przegłosowali 10-minutową przerwę. Emisja obligacji jest w punkcie 7.

Skarbnik Kazimierz Paryła

Tam są 4 miliony na remonty klasopracowni, remonty 6 stołówek w szkołach i nie ma tam nie wiadomo jakich fanaberii. Można dyskutować tydzień jeszcze nad tymi pieniędzmi. Te kwoty to nie są kwoty wymyślone – te obniżone dochody już są. Jeśli nie mamy możliwości przekonać państwa a Państwo twierdzicie, że nie macie wiedzy to może powinniśmy o tym porozmawiać.

Radni teraz zastanawiają się czy potrzeba jest dłuższa dyskusja nad emisją obligacji. Rozpatrują też możliwość zwołania komisji finansów i sesji na początku lipca.

Ostatecznie radni zdjęli wszystkie punkty dotyczące budżetu z porządku obrad. Przeciw był tylko Andrzej Koc.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?