SPIN

Trwa walne zebranie w Pogoni

Aneta Borkowska czwartek, 13 sierpnia 2020, 19:38 Aktualnie, Siedlce

Trwa walne zebranie zarządu MKP Pogoni Siedlce. Potencjalny inwestor Sławomir Kiełbus przedstawił swoich kandydatów na członków zarządu klubu. To osiem osób.

Pierwszym kandydatem jest Sławomir Kiełbus. Kolejni to Rafał Małetka, Jacek Włodarczyk, Michał Osiej, Robert Wicenciak, Piotr Woźnica, Andrzej Materski, Paweł Przewoźny. Od zagłosowania za swoimi kandydatami Kiełbus uzależnił wsparcie dla klubu. Wcześniej na jego wniosek ustalono, że zarząd klubu będzie ośmioosobowy.

Dzisiaj Kiełbus spotkał się z prezydentem Siedlec Andrzejem Sitnikiem. W trakcie 3-godzinnego spotkania poruszono kwestie zarządzania obiektami sportowymi przy Jana Pawła II, akademii piłkarskiej i finansowaniem seniorów.

Sławomir Kiełbus to Polak, który kilkadziesiąt lat temu wyemigrował do USA i tam założył kilka biznesów, które, jak twierdzi, dobrze prosperują. Jego warunkami przejęcia Pogoni była coroczna 2-milionowa dotacja miasta do klubu oraz oddanie w zarząd obiektów sportowych przy JP II. Ten drugi warunek jednak wydaje się niemożliwy do spełnienia, bo obiektami zarządza Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, a one jeszcze nie zostały spłacone. Mimo takich trudności Kiełbus podtrzymał chęć wsparcia klubu.

AKTUALIZACJA: Do zarządu weszli kandydaci KieŁbusa. Na kandydatów do zarządu zgłoszono także Katarzynę Bednarczyk i Marka Ciuchaka, ale nie zostali wybrani mieli najmniej głosów.

Prezesem zarządu został Rafał Maletka, wice Sławomir Kiełbus i Michał Osiej.

2 komentarze

 1. :) dodano 2 lata temu

  brawo!

 2. i biznesy się dogadały, dodano 2 lata temu

  "Dzisiaj Kiełbus spotkał się z prezydentem Siedlec Andrzejem Sitnikiem. W trakcie 3-godzinnego spotkania poruszono kwestie zarządzania obiektami sportowymi przy Jana Pawła II,"

  "Ustalono, że Prezesem zostanie ktoś z Wrocławia, a pełnomocnikiem Prezydenta ktoś z Wołomina?"

  To teraz Zarząd ARMS czeka na wypowiedzenia.
  Rządzi ameryka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?