SPIN

Zlikwidowali agencje towarzyskie

Aneta Borkowska środa, 19 sierpnia 2020, 07:51 Siedlce

Policjanci CBŚP pod nadzorem mazowieckiej Prokuratury Krajowej zlikwidowali kilka agencji towarzyskich, w których od połowy 2018 roku mogło pracować nawet 60 kobiet.

W trakcie działań, które miały miejsce w Siedlcach oraz okolicznych miejscowościach, policjanci zatrzymali 5 osób w wieku od 30 do 59 lat, a także zlikwidowali 6 agencji towarzyskich tzw. „mieszkaniówek”. Podczas przeszukań zabezpieczono broń palną maszynową, narkotyki w postaci amfetaminy, marihuany i kokainy. Przejęto też sprzęt mogący posłużyć do uprawy konopi. Na terenie jednej z posesji policjanci odkryli w ziemi skrytkę, w której przechowywano amfetaminę.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z nierządu. Wszystko na to wskazuje, że proceder funkcjonował pod przykrywką agencji nieruchomości, a podejrzani z nielegalnej działalności uczynili sobie stałe źródło dochodu.

5 osób usłyszało zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dodatkowo dwóm podejrzanym zarzuca się wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków, a jednej posiadanie nielegalnej broni. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Za te przestępstwa może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

źródło oraz foto: Zespół Prasowy CBŚP

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?