SPIN

Powstaje Dom Dziennej Opieki

Aneta Borkowska czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:23 Siedlce

Trwają zapisy do Domu Dziennej Opieki dla osób z Alzheimerem w Siedlcach. Placówka jest przeznaczona dla 15 osób powyżej 60 roku życia, u których choroba stwierdzona jest w stopniu łagodnym.

– Będą zajęcia artystyczne, terapia, będziemy także podtrzymywać funkcje codziennego życia, jak robienie śniadania, czy pamiętanie o lekach – mówi Maria Leszczyńska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. – Dużo zajęć będzie także na świeżym powietrzu, będą spacery z kijkami, do parku, wyjazdy na ognisko. Przy domu będzie ogródek, będzie można sobie poczytać, porozmawiać. Będziemy słuchać muzyki, pisać pamiętniki, bo bardzo zależy mi, aby seniorzy spisali dla swoich wnuków swoje przeżycia – dodaje.

Dom ruszy w listopadzie. Seniorzy będą mieć zapewnione wyżywienie. Dom będzie zapewniać opiekę przez pięć dni w tygodniu od godziny 8 do 16. Nabór prowadzony jest do końca miesiąca, koszt pobytu w placówce to 100 złotych miesięcznie.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów są dostępne na stronie stowarzyszenia. Dom będzie mieścił się w budynku Collegium Mazovia przy Sokołowskiej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?