SPIN

Ognisko covid-19 w lokalu gastronomicznym

Aneta Borkowska piątek, 28 sierpnia 2020, 09:57 Siedlce

Zgłoszenie do siedleckiego sanepidu dotarło 26 sierpnia. Ustalono, że prawie u wszystkich pracowników lokalu występowały mniej lub bardziej nasilone objawy zakażenia w ciągu ostatnich 7 dni.

Były to m. in. kaszel, suchość w gardle, bóle głowy i mięśni, ból ucha, osłabienie. Poddano diagnostyce wirusologicznej wszystkich 9 pracowników lokalu. U 6 z nich badania potwierdziły obecność RNA wirusa SARS-CoV-2.

Stan tych pacjentów nie wymagał hospitalizacji i pozostają oni w warunkach izolacji domowej pod nadzorem lekarzy rodzinnych.

3 osoby z ujemnymi wynikami pozostają w kwarantannie domowej, razem ze swoimi domownikami. Ogółem w ognisku zachorowało 6 pracowników oraz 1 osoba będąca współmałżonkiem pracownika. Kwarantanną objęto 14 osób, z tego 1 osoba trafiła już do szpitala z podejrzeniem zakażenia i jest w trakcie diagnostyki. U wszystkich osób z kontaktu bezpośredniego z osobami zakażonymi wykonane będą badania kontrolne.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?