SPIN

Promocja książki Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy

Aneta Borkowska piątek, 28 sierpnia 2020, 10:31 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 września (niedziela) o godz. 16.30 do Sali Białej na promocję książki Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy „Organy Miasta Siedlce”.

„Organy Miasta Siedlce” Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy to dwie przenikające się publikacje – płyta CD z nagraniem siedmiu siedleckich instrumentów oraz album w niezwykły sposób prezentujący całe instrumentarium miasta. Znajdziemy w nim zdjęcia organów z zewnątrz i od środka, ciekawe opisy, zawiłe historie budowy dawnych organów oraz multimedialny dodatek – kody QR prowadzące do nagrań poszczególnych instrumentów umieszczonych na stronie internetowej. Autorka oprowadza czytelnika po naszym mieście -posługując się historycznymi mapami zaprasza do zabytkowych obiektów wyposażonych w organy piszczałkowe. Jest to prezentacja historii miasta od „organowej kuchni”, pełnej ciekawych form, architektury i brzmień, które – jak zapachy i smaki – wpływają na nasz artystyczny apetyt. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Chopin University Press.

Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 16:30 w Sali Białej. Poprzedzi je koncert na zabytkowym pozytywie o godz. 15:00 w Kaplicy pw. św. Krzyża (ul. Starowiejska 13). Koncert transmitowany będzie również na żywo w internecie na naszym kanale YouTube oraz w Sali Białej.

Organizatorzy: Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA / Miasto Siedlce / Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie przybycia do 3 września 2020 w sekretariacie MOK przy ul. Pułaskiego 6, mailowo: spmo@poczta.fm lub telefonicznie: 502 681 189.

Promocyjne ceny sprzedaży:

  • książka 60 zł
  • płyta 25 zł
  • książka z płytą 80 zł

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.