SPIN

Świetlice Caritas gotowe na przyjęcie dzieci

Aneta Borkowska środa, 2 września 2020, 06:29 Społeczeństwo

Podopieczni świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczynają właśnie nowy rok szkolny 2020/2021.

– Od września ruszamy z odrabianiem prac domowych i z nadrabianiem zaległości edukacyjnych – mówi ks. Paweł Wojdat, kierownik siedleckich świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej. – Codziennym zajęciom będą towarzyszyć jednak dodatkowe zasady dotyczące bezpieczeństwa, jak dystans społeczny, dezynfekcja rąk, czy częstsze wietrzenia sal – dodaje.

Organizacja prowadzi dwie świetlice w Siedlcach i jedną w Parczewie. Każda z nich może pomieścić 30 dzieci w wieku 7-16 lat. Maluchy i starsze dzieci, tak jak w poprzednich latach, oprócz pomocy wychowawców, będą miały zajęcia ze specjalistami: psychologiem, socjoterapeutą i pedagogiem do zajęć profilaktycznych, a także z plastykiem i logopedą. Każdego dnia zapewniono im ciepły posiłek (podwieczorek) oraz zdrową żywność w postaci świeżych owoców oraz soków. Podczas pobytu w świetlicy będą miały również czas na rozrywkę i zajęcia integracyjne, także na świeżym powietrzu.

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach otwarta jest od 12:00 do 17:00, Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach od 13:00 do 18:00.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?