SPIN

Szachowy sukces kpt. Adama Łukasika

Aneta Borkowska środa, 2 września 2020, 06:23 Sport

Starszy wychowawca działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Siedlcach, kpt. Adam Łukasik zajął II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych i III miejsce w turnieju szachów klasycznych podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach. Ponadto zdobył tytuł „Najlepszego Szachisty Służby Więziennej”.

W dniach 25-30 sierpnia w Głuchołazach do rywalizacji stanęli najlepsi szachiści służb mundurowych w Polsce. W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący: Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Służby Celno-Skarbowe, Państwową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne (także członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych) aktualnie pełniący służbę oraz Emeryci i Renciści tych Służb.

Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach po raz kolejny mocno zaakcentował swój udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych odnosząc potrójny sukces. Kpt. Adam Łukasik zajął:

  • II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych
  • III miejsce w turnieju szachów klasycznych
    Ponadto zdobył tytuł „Najlepszego Szachisty Służby Więziennej”.

Prywatnie kpt. Adam Łukasik jest zawodnikiem II-ligowego Klubu szachowego „Skoczek Siedlce”. Wśród licznych sukcesów Adama wymienić należy: iż od 2017 r. jest Mistrzem Służby Więziennej w szachach, w 2019 r. w COSSW w Kaliszu podczas I Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Szachach pokonał przeciwników we wszystkich kategoriach. Podkreślenia także wymaga zajęta wysoka, druga lokata w Turnieju Głównym IV Mistrzostw Polski Administracji Publicznej w Szachach, które odbyły się w grudniu 2018 r.

źródło: ppor. Przemysław Turyk, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?