SPIN

Koncert Joanny Różewskiej

Aneta Borkowska niedziela, 6 września 2020, 19:58 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 września (sobota) o godz. 18. do Sali Białej na koncert Joanny Różewskiej.

Joanna Różewska uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Siedlcach. W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej, a w 2017 r. Studia podyplomowe (Professional Studies Diploma) w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music.

Otrzymała nagrody na wielu konkursach i festiwalach. W 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. W 2018 r. została półfinalistką na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Joanna Różewska koncertowała w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Francji, Szwecji, Kazachstanie, Mołdawii i na Ukrainie, dając koncerty solowe oraz występując z orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, Orkiestra Kameralna Lviv Virtuosi, Łomżyńska Orkiestra Kameralna, Orkiestry Symfoniczne Filharmonii Łódzkiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Koszalińskiej i Olsztyńskiej.

Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pianistów, takich jak: Nikolai Demidenko, Leon Fleisher, Andrei Gavrilov, Andrzej Jasiński, Tobias Koch, Oleg Maisenberg, Garrick Ohlsson, Katarzyna Popowa-Zydroń, Matti Raekallio, Jacques Rouvier, Jeffrey Swann czy Michail Voskresensky.

Joanna Różewska była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Siedlce. W 2012 r. otrzymała stypendium Młoda Polska przeznaczone na nagranie płyty.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Daj się złapać w sieć kultury”, dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Darmowe zaproszenia do obioru w kasie MOK w budynku „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63. Liczba zaproszeń ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne określone.

reklam MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.